Filmy

Jesse Pinkman w zwiastunie filmu Breaking Bad: El Camino!

Konrad Kozłowski
Jesse Pinkman w zwiastunie filmu Breaking Bad: El Camino!
14

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun z nowymi scenami z El Camino - filmu Breaking Bad opowiadającego o wydarzeniach, które mają miejsce po znanym serialu. Głównym bohaterem jest Jesse Pinkman.

Wszyscy zadawali sobie to pytanie: co stało się z Jessim Pinkmanem po tym, jak udało mu się ujść z życiem, a niemal wszystkich pozostałych uczestników makabrycznej sceny z końcówki serialu spotkała śmierć. Piszę niemal, bo niektórzy dopuszczają nawet możliwość pozostania przy życiu samego Waltera White'a - jeśli Vince Gilligan, twórca Breaking Bad, wpadł na pomysł utrzymania go przy życiu, to liczę na solidne wyjaśnienie, jakim do cholery cudem miało by do tego dojść.

Nie ma jednak większego sensu gdybać, bo o fabule El Camino nie wiemy z byt wiele. Udostępnione dotychczas materiały nie zdradzają prawie nic i nawet najnowszy zwiastun jest niezwykle oszczędny w treść. Widzimy w nim Aarona Paula wcielającego się w Jessego Pinkmana, który pośrodku niczego przesiaduje w samochodzie słuchając radia. W nim omawiana jest masakra, w której użyto automatycznego karabinu maszynowego.

Jeśli nic Wam to nie mówi, to napiszę, że macie jeszcze odrobinę czas na nadrobienie Breaking Bad. Wszystkie sezony dostępne są na Netflix i to w rozdzielczości 4K. Gilligan zarzeka się, że znajomość serialu nie jest wymagana do czerpania przyjemności z seansu El Camino, ale nie dziwię się tym słowom, bo gdyby powiedział inaczej, ograniczałby widownię swojej nowej produkcji.

Zwiastun El Camino: filmu Breaking Bad

Ja nie wyobrażam sobie, by obejrzeć El Camino bez uprzedniego seansu wszystkich pięciu sezonów Breaking Bad. Co więcej, dobrze byłoby sobie przypomnieć je wszystkie, ponieważ na przestrzeni kilkudziesięciu odcinków wydarzyło się tak wiele, że z pewnością warto będzie odświeżyć sobie wszystkie te szczegóły i detale, które mogą mieć znaczenie przy El Camino.

Walter White może być nadal żywy. Czy nie zgodzicie się ze mną, że to dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak się złamał i rozpoczął karierę pod pseudonimem Heisenberg?

El Camino: film Breaking Bad będzie mieć premierę na Netflix 11 października.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu