Uber

Najlepsi kierowcy, najlepsze auta - Uber Black wyjeżdża na ulice Warszawy

Grzegorz Ułan
Najlepsi kierowcy, najlepsze auta - Uber Black wyjeżdża na ulice Warszawy
94

Po ostatnich perturbacjach polityczno-prawnych związanych z nową ustawą o transporcie drogowym, Uber wraca na swoje tory i rozszerza dalej swoje usługi w Polsce. Dziś swoją premierę ma usługa Uber Black, na razie tylko w Warszawie.

Uber Black to ekskluzywna wersja przejazdów, są to przeważnie czarne limuzyny i najlepsi kierowcy z najwyższymi ocenami. Usługa ta dziś oficjalnie debiutuje w Warszawie, która to jest trzecim miastem w tej cześci Europy, gdzie Uber Black działa. Wcześniej Uber uruchomił ją w Kijowie i Pradze.

Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej:

W dużych polskich miastach rośnie zapotrzebowanie na usługi typu premium w zakresie miejskiej mobilności. W naszym regionie geograficznym Warszawa jest trzecim miastem, po Pradze i Kijowie, którego mieszkańcy mogą korzystać z nowego standardu przejazdów. Warszawa jest dla nas miastem pilotażowym dla tej usługi. Wprowadzenie nowego produktu w Polsce to też kolejna inwestycja dla Ubera na tym rynku.

Jakie to będą dokładnie auta? Uber wymienia wśród nich takie marki jak: Infiniti, Mercedes Benz - klasy E, S, Lexus, BMW - serii 5; Audi A6, A7, A8, Tesla - model S, najstarsze auto z tej listy wyprodukowane zostało w 2012 roku, a każde z nich ma w standardzie skórzane siedzenia. Łącznie wszystkich aut jeżdżących w ramach Uber Black po Warszawie jest 40, ale zapowiadają, że ta liczba ma się znacznie zwiększyć w najbliższym czasie.

Ceny? Uber w swoim komunikacie lakonicznie podaje tylko, że minimalna cena przejazdu w ramach tej usługi wynosi 30,00 zł, a jej cała wartość znana jest przed zamówieniem przejazdu. Sam z kolei sprawdziłem kurs z Warszawy Centralnej do Warszawy Wschodniej i wyszła opłata w przedziale 39,00 - 48,00 zł, a ten sam kurs UberX kosztowałby pomiędzy 16,00 zł a 21,00 zł.

Źródło: Uber

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot