29

Nadchodzi Goldenline killer ?

Na horyzoncie widać nowy serwis networkingowy dla profesjonalistów o nazwie Link2U.pl. Czym będzie ten serwis? – jak na razie w 80% będzie to kolejny Goldenline czy Profeo. Od konkurencji Link2u ma odróżniać się przede wszystkim nastawieniem na branżową wiedzę, informacje o rynku pracy oraz narzędzia ułatwiające własną autopromocje i komunikację. Przeglądają na szybko serwis można […]

Na horyzoncie widać nowy serwis networkingowy dla profesjonalistów o nazwie Link2U.pl. Czym będzie ten serwis? – jak na razie w 80% będzie to kolejny Goldenline czy Profeo.

Od konkurencji Link2u ma odróżniać się przede wszystkim nastawieniem na branżową wiedzę, informacje o rynku pracy oraz narzędzia ułatwiające własną autopromocje i komunikację.

Przeglądają na szybko serwis można zauważyć, że jedną z dość mocno eksponowanych funkcjonalności będzie ocena i ranking pracodawców. Nie zauważyłem podobnej funkcji na Goldenline ani na Profeo. Oczywiście to zapewne nie wszystkie różnice jakie występują między Link2u a konkurencją ale ta akurat najbardziej rzuca się w oczy.Podstawą do budowania serwisu networkingowego dla profesjonalistów jest przede wszystkim baza ogłoszeń o pracę oraz współpraca z firmami rekrutacyjnymi. Nie wiemy na razie jak wygląda serwis od tej strony, to co wiemy to to, że na przykład pracuj.pl wycofało swoje oferty z serwisów tego typu z chwilą stworzenia Profeo.

Link2u jest na razie w powijakach (faza alfa) i z pewnością autorów czeka jeszcze dużo pracy nad serwisem. Rzetelne opinie oraz komentarze będzie można przedstawić dopiero po oficjalnym starcie serwisu bo teraz mogło by to być jedynie „kopanie leżącego”.