Startups

24foto dla pasjonatów fotografii.

Grzegorz Marczak
17

Ponieważ bardzo lubię dobrą fotografię i wszystko co jest związane z zdjęciami dlatego tym bardziej miło mi wskazać nowe ciekawe miejsce dla pasjonatów tej sztuki. 24foto to nowy i młody serwis dla wszystkich którzy chcą o fotografii czytać i pisać. "Jest to przede wszystkim okazja do pokazania s...

Ponieważ bardzo lubię dobrą fotografię i wszystko co jest związane z zdjęciami dlatego tym bardziej miło mi wskazać nowe ciekawe miejsce dla pasjonatów tej sztuki. 24foto to nowy i młody serwis dla wszystkich którzy chcą o fotografii czytać i pisać.

"Jest to przede wszystkim okazja do pokazania swojej wiedzy i dziennikarskich możliwości dla tych którzy nie posiadają blogów, lub ich artykuły o fotografii giną w czeluściach takich serwisów jak wiadomości24 czy iThink..."Autorzy proponują każdemu zostanie redaktorem serwisu - oczywiście wcześniej trzeba udowodnić swój kunszt pisarski poprzez przygotowanie kilku artykułów które będą zatwierdzone przez administratora strona. Ponieważ 24foto zbudowane zostało w oparciu o system blogowy WordPress dlatego treści mogą być w bardzo łatwy sposób porządkowane i kategoryzowane dzięki tagom i kategoriom z WP.

Treści w 24foto prezentowane są w ten sam sposób co wiadomości na serwisach takich jak digg, nie pominięto również możliwości komentowania, głosowania i oceniania najlepszych artykułów.

Mam więc dobrze wykonany serwis dla fanów fotografii - łączący społeczne treści z mechanikami prezentacji ala Digg. Wszystko wygląda dość solidnie i widać, że jest dobrze przemyślane (treści publikowane na łamach 24 foto mają być na licencji CC tak więc będzie można z nich korzystać na innych stronach fotograficznych).

Podejmując jednak próbę obiektywnej oceny tego przedsięwzięcia muszę przyznać, że przebić się z serwisem z treściami foto wśród pewnie setek stron o tej tematyce (gdzie materiały dostarczana są przez profesjonalistów i dziennikarzy) może być niezwykle trudno.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotografiafoto