Startups

Nadchodzi Goldenline killer ?

Grzegorz Marczak
29

Na horyzoncie widać nowy serwis networkingowy dla profesjonalistów o nazwie Link2U.pl. Czym będzie ten serwis? - jak na razie w 80% będzie to kolejny Goldenline czy Profeo. Od konkurencji Link2u ma odróżniać się przede wszystkim nastawieniem na branżową wiedzę, informacje o rynku pracy oraz narz...

Na horyzoncie widać nowy serwis networkingowy dla profesjonalistów o nazwie Link2U.pl. Czym będzie ten serwis? - jak na razie w 80% będzie to kolejny Goldenline czy Profeo.

Od konkurencji Link2u ma odróżniać się przede wszystkim nastawieniem na branżową wiedzę, informacje o rynku pracy oraz narzędzia ułatwiające własną autopromocje i komunikację.

Przeglądają na szybko serwis można zauważyć, że jedną z dość mocno eksponowanych funkcjonalności będzie ocena i ranking pracodawców. Nie zauważyłem podobnej funkcji na Goldenline ani na Profeo. Oczywiście to zapewne nie wszystkie różnice jakie występują między Link2u a konkurencją ale ta akurat najbardziej rzuca się w oczy.Podstawą do budowania serwisu networkingowego dla profesjonalistów jest przede wszystkim baza ogłoszeń o pracę oraz współpraca z firmami rekrutacyjnymi. Nie wiemy na razie jak wygląda serwis od tej strony, to co wiemy to to, że na przykład pracuj.pl wycofało swoje oferty z serwisów tego typu z chwilą stworzenia Profeo.

Link2u jest na razie w powijakach (faza alfa) i z pewnością autorów czeka jeszcze dużo pracy nad serwisem. Rzetelne opinie oraz komentarze będzie można przedstawić dopiero po oficjalnym starcie serwisu bo teraz mogło by to być jedynie "kopanie leżącego".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

goldenline