Felietony

Nadchodzi 12-calowy tablet Eee Slate firmy Asus (video)

Grzegorz Marczak
 Nadchodzi 12-calowy tablet Eee Slate firmy Asus (video)
10

Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl Na czerwcowych targach Computex 2010 na stoisku Asusa można było znaleźć kilka tabletów internetowych. Niestety, dotychczas żaden z nich nie został oficjalnie ogłoszony wraz z podaniem pełnej listy parametrów technicznych. Teraz w...

Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl

Na czerwcowych targach Computex 2010 na stoisku Asusa można było znaleźć kilka tabletów internetowych. Niestety, dotychczas żaden z nich nie został oficjalnie ogłoszony wraz z podaniem pełnej listy parametrów technicznych. Teraz wiadomo już, że premiera jednego z nich – EP121 – będzie miała miejsce podczas targów CES 2011. Zmieniła się także nazwa tabletów Asusa – z początkowo zapowiadanej serii Eee Pad powstała Eee Slate.

Z opublikowanego przez producenta teasera wideo (na końcu wpisu) dowiadujemy się wielu szczegółów na temat specyfikacji tego modelu. Wiadomo już, że Asus EP121 będzie wyposażony w 12-calowywyświetlacz dotykowy z multitouch, procesor Intel Core i5 oraz że będzie pracował pod kontroląWindows 7.

Wiadomo także, że na jego pokładzie nie zabraknie wyjścia HDMI, WiFi, Bluetooth, kamerki internetowej, slotu kart SD, portu USB oraz możliwości odtwarzania wideo w jakości Full HD. Urządzenie będzie także oferowało dostęp do pakietu biurowego Office, w którym znajdziemy przede wszystkim Word, Excel oraz Outlook.

Ale to jeszcze nie koniec informacji na temat tabletów Asusa. DigiTimes donosi, że dwa modele z 10-calowymi ekranami trafią do sklepów w marcu w cenie między 500 a 600 dolarów (pierwszy z Windows 7 na Oak Trail, drugi – z Androidem na Tegra 2). Co więcej, także w marcu na półki sklepowe powędruje 7-calowy tablet z Androidem oparty na procesorze Tegra 2 lub Qualcomm.
Tabletowo powstało piątego czerwca 2010 roku, będąc wtedy pierwszą i jedyną polskojęzyczną stroną internetową traktującą na temat tabletów internetowych. Strona zaistniała w sieci jako odpowiedź na ciągle rosnące zainteresowanie tego typu urządzeniami wśród Polaków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tabletyasus