Felietony

Ile zarabia NK? Ile zarabia się na serwisach społecznościowych? Raport Internet Standard

Grzegorz Marczak
Ile zarabia NK? Ile zarabia się na serwisach społecznościowych? Raport Internet Standard
21

Internet Standard prezentuje raport Social Media 2010. Przyznam, że bardzo lubię przeglądać tego typu raporty szczególnie kiedy są za darmo. Sporo wiedzy, nawet jeśli nie zawsze poukładanej tak jakbym chciał to jednak ktoś wykonał za nas kawał porządnej roboty chociażby przy samym zbieraniu danych....

Internet Standard prezentuje raport Social Media 2010. Przyznam, że bardzo lubię przeglądać tego typu raporty szczególnie kiedy są za darmo. Sporo wiedzy, nawet jeśli nie zawsze poukładanej tak jakbym chciał to jednak ktoś wykonał za nas kawał porządnej roboty chociażby przy samym zbieraniu danych.

Nie przejrzałem jeszcze całego raportu ale IS postarało się wzbudzić zainteresowanie wszystkich już pierwszą tabelką pokazaną w informacji prasowej. Dotyczy ona tego co w całej branży internetowej jest przeważnie tematem tabu czyli kto i ile zarabia.

W zestawieniu mamy głównych polskich graczy społecznościowych. Jeśli chodzi o liderów to zaskoczenia nie ma - NK generuje według autorów raportu ponad 18 milionów złotych zysku przy ponad 60 milionach obrotu. Moim zdaniem to całkiem rozsądna proporcja.

Bardzo dobrze radzi sobie też według szacunków autorów raportów Wykop.pl, który kończy rok zyskiem i bardzo ładnym obrotem jak na skalę i zasięg tego serwisu. Tonie niestety natomiast nadal Epuls i raczej nie widać szans na specjalne odbicie przynajmniej jeśli chodzi o zasięg. Gadu Gadu notuje stratę ale jest to z tego co wiem głównie spowodowane przeinwestowaniem w zabawę w wirtualnego operatora.

Polecam zresztą przejrzeć samemu całą tabelkę i oczywiście cały raport.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasabranża internetowa