Windows

Nadchodzą nowe flagowce od Microsoftu - najwyższy model w dwóch wariantach

Jakub Szczęsny
25

Microsoft zapełnił dużą część swojego własnego portfolio urządzeniami opatrzonymi własnym brandem - Lumie serii 4, 5 oraz 6 w dwóch wariantach. Pasjonaci nowych technologii oraz media czekają natomiast na nieco mocniejsze propozycje, które jak zapowiedziano, nie zostaną wydane, dopóki nie będzie got...

Microsoft zapełnił dużą część swojego własnego portfolio urządzeniami opatrzonymi własnym brandem - Lumie serii 4, 5 oraz 6 w dwóch wariantach. Pasjonaci nowych technologii oraz media czekają natomiast na nieco mocniejsze propozycje, które jak zapowiedziano, nie zostaną wydane, dopóki nie będzie gotowy Windows 10 dla telefonów komórkowych. W tym przypadku koniec prac, według kilku doniesień (m. in. od CEO AMD) powinien mieć miejsce już w lipcu.

Jeśli przyjąć za pewnik podawaną przez media datę końca prac, to można zacząć poważnie myśleć o nadchodzącym flagowcu z Windows 10 dla telefonów komórkowych. NPU podaje kolejne informacje na temat najwyższego modelu z rodziny Lumia - ma się pojawić w dwóch wariantach wielkościowych jako 940 i 940 XL. Wygląda zatem na to, że Microsoft przejmując ostatecznie dział mobilny od Nokii "ubija" serię urządzeń 13XX i 15XX. Pierwszym sygnałem, że Microsoft pozbędzie się dużego rozstrzału w oznaczeniach kolejnych urządzeń była premiera Lumii 640 XL, która jest "duchowym następcą" całkiem niezłej, choć wymagającej pewnych kompromisów 1320.

Jeśli chodzi o wariant XL flagowca, nie powinien on się różnić od swojej podstawowej wersji niczym poza wielkością ekranu. Co ciekawe, AdDuplex podaje, że podobne do niej urządzenie pojawiło się w jego bazach jako "RM-1085". Według pozyskanych informacji, jest to urządzenie o przekątnej ekranu równej 5,7 cala i rozdzielczości "minimum" 1080p. Mniejszy wariant urządzenia zakłada 5,2 cala ekranu i tę samą rozdzielczość. Obydwie także mają posiadać około 25 MP matrycy głównego aparatu oraz kamerkę do selfie z pięcioma megapikselami. Oprócz tego dostępny będzie czytnik biometryczny, natywna obsługa rysika (N-Trig), a także interakcja 3D z urządzeniem na wzór tego, co pokazywano w Nokii McLaren (MixView)

Zapowiedź urządzenia powinna nastąpić w lipcu - pytanie jednak, czy Microsoft "wyrobi się" z poprawieniem i wydaniem Windows 10 dla telefonów w tak krótkim terminie, czy też zdecyduje się wydać możliwie najbardziej stabilną wersję i po tym poprawiać ją na bieżąco kosztem niektórych funkcji? Zobaczymy. Skoro wariant XL już pojawił się w AdDuplex, niedługo powinniśmy otrzymać więcej informacji.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu