Windows

Windows 10 build 10061 już dostępny do pobrania [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
15

Microsoft udostępnił w kanale szybkiej aktualizacji kolejny build Windowsa 10 Technical Preview. W tej wersji skupiono się na aplikacjach poczty i kalendarza oraz usprawnieniach poszczególnych elementów interfejsu. Windows 10 build 10061 Nowy build Windowsa 10 oznaczony numerkiem 10061 wprowad...

Microsoft udostępnił w kanale szybkiej aktualizacji kolejny build Windowsa 10 Technical Preview. W tej wersji skupiono się na aplikacjach poczty i kalendarza oraz usprawnieniach poszczególnych elementów interfejsu.

Windows 10 build 10061

Nowy build Windowsa 10 oznaczony numerkiem 10061 wprowadza do systemu nowe aplikacje poczty (Outlooka) i kalendarza. Usprawniono również menu Start oraz tryb Continuum. Zmieniono również ekran zadań (Task View), a także mechanizm zarządzania wirtualnymi pulpitami. Tradycyjnie również nowa wersja to masa poprawek i usprawnień.

Project Fi

Wirtualna sieć GSM Google'a ruszyła za oceanem. Na razie mogą z niej korzystać jedynie posiadacze Nexusów 6, co znacząco zawęża target usługi. Z czasem zapewne jednak liczba odbiorców będzie wzrastać. Ceny wyglądają dość zachęcająco, jak na amerykańskie realia. Abonamenty zaczynają się od 20 dol. miesięcznie, za co otrzymujemy nieograniczone połączenia i wiadomości. Do tego trzeba doliczyć jeszcze opłatę za pakiet internetowy o rozmiarze od 1 GB (10 dol.) do 10 GB (100 dol.). Pełny opis usługi jest dostępny na stronie Google'a.

Dropbox Notes

Ruszają betatesty usługi Dropbox Notes, o której wspominałem już jakiś czas temu. Serwis będzie pozwalał na tworzenie, zarządzanie i współdzielenie notatek. Ma być przy tym adresowany głównie odbiorcom biznesowym, a więc dostęp do niego będzie prawdopodobnie płatny. Do betatestów można dołączyć za pomocą formularza na stronie serwisu. Nie gwarantuje to nam jednak dostępu do wczesnej wersji Notesu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleWindowsDropboxWindows 10