Gry

Na Total War: Warhammer czekam z wypiekami na twarzy

Tomasz Popielarczyk
Na Total War: Warhammer czekam z wypiekami na twarzy
2

Jeśli chodzi o gry strategiczne, nie znam umiaru. Gdyby zsumować moje liczniki z Civilization, Europy Universalis i serii Total War, wyszłaby pewnie jakaś straszna liczba, która wprawiłaby mnie w depresję. Mimo to nie potrafię się oprzeć nadchodzącej produkcji od Creative Assembly, bo jest dokładnym...

Jeśli chodzi o gry strategiczne, nie znam umiaru. Gdyby zsumować moje liczniki z Civilization, Europy Universalis i serii Total War, wyszłaby pewnie jakaś straszna liczba, która wprawiłaby mnie w depresję. Mimo to nie potrafię się oprzeć nadchodzącej produkcji od Creative Assembly, bo jest dokładnym połączeniem tego, co uwielbiam: Total War i Warhammera.

Studio zapowiedziało nową odsłoną serii Total War już jakiś czas temu. Wiemy, że nie zagramy w nią wcześniej niż w 2016 roku. Wiemy też - i to jest w tym wszystkim najfajniejsze - że tym razem zamiast kolejnego okresu historycznego dostaniemy zupełnie wyimaginowane, fantastyczne realia Warhammera. Dziś ukazał się nowy zwiastun będący w gruncie rzeczy pierwszym spośród wielu, w trakcie których twórcy będą prezentowali poszczególne armie oraz postaci.

Tym, co tutaj najlepsze, są fragmenty rozgrywki, które pokazują naprawdę mocny, mroczny i ciężki klimat dark fantasy. Dowiedzieliśmy się również, że legendarne postaci będą mocnym elementem rozgrywki i każda frakcja otrzyma własną, a wraz z nią unikatowy ekwipunek oraz akcesoria. Nie zabraknie też indywidualnych linii fabularnych. Trzeba przyznać, że pod tym względem nowy Total War zapowiada się wybornie. Na pierwszy ogień poszła prezentacja Karla Franza z Imperium. Zobaczcie sami.

Jeżeli jesteście fanami uniwersum Warhammera, to pewnie czekacie na ten tytuł równie mocno. Jeżeli po prostu lubicie strategie, zdecydowanie polecam bliżej zapoznać się z uniwersum. Dotąd było już stosunkowo sporo gier osadzonych w tych realiach, przy czym wykorzystywano również elementy taktyczne (w końcu Warhammer to cała gama produktów planszowych, bitewnych, fabularnych). Ten jednak budzi jak na razie u mnie najwięcej emocji i mam nadzieję, ze twórcom uda się dowieźć gotowy produkt stojący na odpowiednio wysokim poziomie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gryzapowiedzistrategie