Biznes

Na taką imprezę długo czekałem! Dwa dni warsztatów, pokazów i zabaw!

Marcin M. Drews
3

Bitcoiny, e-commerce, inwestycje giełdowe, a nawet... brydż w Internecie - tak szeroką ofertę warsztatów, debat i wykładów dla młodych ludzi oferuje Weekend Absolwenta - wielka dwudniowa impreza, która rozpocznie się już w ten piątek. Atrakcji będzie sporo, włącznie z rozrywką i kulinariami. Warto t...

Bitcoiny, e-commerce, inwestycje giełdowe, a nawet... brydż w Internecie - tak szeroką ofertę warsztatów, debat i wykładów dla młodych ludzi oferuje Weekend Absolwenta - wielka dwudniowa impreza, która rozpocznie się już w ten piątek. Atrakcji będzie sporo, włącznie z rozrywką i kulinariami. Warto tam być. A ile trzeba za to zapłacić? Absolutnie nic!

Weekend Absolwenta to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorem jest Kuźnia Kadr Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dział Obsługi Projektów Rozwojowych to samofinansująca się jednostka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, której celem jest pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój Uczelni. Pracownicy DOPR zajmują się zarówno aplikowaniem o środki, jak i realizacją projektów miękkich. Od roku 2008 DOPR pozyskał ponad 16 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Uczenia się przez całe życie. Projekty DOPR zakładają wzmocnienie potencjału rozwojowego Uczelni poprzez szereg form wsparcia skierowanych do studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Uczelni oraz osób spoza społeczności akademickiej.

Weekend Absolwenta odbędzie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w piątek i sobotę. Całość włącznie z cateringiem jest bezpłatna, ale pamiętajcie, że trzeba się zarejestrować na stronie, a liczba miejsc jest ograniczona.

Program przedstawia się szalenie bogato. Całość znajdziecie na stronie wydarzenia. Ja przytoczę co niektóre punkty.

Dlaczego Amerykanie kochają swoje uczelnie, a Polacy jeszcze nie?

Debata dotycząca kierunku zmian w rozwoju relacji uczelni z absolwentami w kontekście najlepszych praktyk światowych, zwłaszcza amerykańskich. W debacie wezmą udział przedstawiciele uczelni, pracodawców oraz absolwentów.

3 x sztuka prezentacji = 3 godziny niecodziennych doświadczeń.
Casting do filmu, trening przesłuchań, praca na planie filmowym

Warsztat prowadzony w formule castingu do filmu, sprawdzający, jak szybko wchodzimy w wyznaczone role pod presją czasu i trudności zadania. Czy potrafimy przełamać schematy myślenia i wykazać się kreatywnością oraz refleksem? Każdy z uczestników ma bardzo mało czasu na przygotowanie się do wykonania zadania. Musi postarać się o uzyskanie roli w filmie. Od tego, "jak się sprzeda" zależy to, czy otrzyma rolę, o którą walczył. Nagrania przed kamerą.

Bitcoin, smartfon, karta – jaki będzie pieniądz w XXI wieku?

Prezentacja zasad działania nowoczesnych instrumentów płatniczych – modele płatności mobilnych, pieniądz elektroniczny, nowoczesne technologie w kartach płatniczych. Demonstracja na żywo wybranych rozwiązań (np. transakcja bitcoinem), dyskusja o przyszłości form pieniądza.

Brydż w Internecie. Prezentacja zasad i możliwości gry w sieci

Spotkanie prowadzone przez arcymistrza brydża sportowego, reprezentanta Polski w tej dyscyplinie. Prezentacja zasad i możliwości gry w sieci.

Coaching – skuteczny sposób rozwoju osobowego i zawodowego

Pokazanie uczestnikom skutecznego podejścia do realizowania swoich planów rozwojowych, czyli jak w krótkim czasie wprowadzić zmianę, na której nam bardzo zależy. Forma warsztatu interaktywnego.

Jak kupować nieruchomości, żeby nie stracić?

Warsztaty prowadzone przez doświadczonego pracownika UE we Wrocławiu. Celem jest wskazanie kategorii i czynników ryzyka wyboru nieruchomości mieszkaniowej lub inwestycyjnej, w tym w warunkach finansowania kredytem bankowym. Forma planowana to wykład konwersacyjny, w którego trakcie zostaną przeprowadzone quizy.

Jak lewarować biznes, czyli o dźwigniach w finansach

Warsztat wyjaśniający działanie dźwigni operacyjnej i finansowej w zarządzaniu firmą. Możliwość poznania mechanizmów za pomocą case study ilustrowanego krótką prezentacją.

Mobilność jako przyszłość e-commerce

Najważniejsze elementy wpływające na sukces działalności ecommerce. Przedstawienie mobilności jako czynnika pozwalającego osiągnąć przewagę konkurencyjną.

Nie licz na OFE, inwestuj sam!
Wprowadzenie do inwestycji giełdowych

Jak samodzielnie inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z wykorzystaniem podstawowych instrumentów (akcji i obligacji). Poznanie zleceń giełdowych oraz zasad dokonywania zakupu akcji i obligacji, a także najważniejszych źródeł informacji o inwestycjach giełdowych.

Nie zabraknie też wystaw, warsztatów językowych, kulinarnych, rozgrywek sportowych, pokazów baristycznych i sommelierskich (sic!) i - co bardzo w tym wszystkim doceniam - atrakcji dla dzieci. To mankament wielu podobnych imprez, gdzie organizatorzy zapominają, iż uczestnicy niekoniecznie są osobami bezdzietnymi. Kuźnia Kadr pamiętała, więc kto ma w domu maluchy, śmiało, bez obaw może je ze sobą zabrać.

Reasumując, czekają nas dwa dni, podczas których będziemy się świetnie bawić, ale przede wszystkim pozyskiwać wiedzę, jakiej absolwentom często brakuje - wiedzę, jak zaistnieć w świecie nowoczesnego biznesu.

Impreza jest częścią Programu Absolwent realizowanego w ramach projektu Kuźnia Kadr 7.

Celem Projektu jest podniesienie jakości kształcenia i lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej uczelni do potrzeb rynku, poprzez wypracowanie innowacyjnego modelu łączącego monitoring losów zawodowych absolwentów, precyzyjną diagnozę ich potrzeb oraz program lojalnościowy wiążący tę grupę osób z uczelnią. Unikalną wartością Projektu jest wypracowany w nim lojalnościowy Program Absolwent dedykowany absolwentom każdej polskiej uczelni. Bazuje on na specjalnie stworzonej platformie www.programabsolwent.ue.wroc.pl łączącej absolwentów, pracowników uczelni i pracodawców i zawierającą specjalne oferty dla absolwentów. Program Absolwent obejmuje także wydarzenia offline jak Weekend Absolwenta, spotkania networkingowe. W czasie Projektu testujemy rozwiązania i propozycje dla absolwentów, sprawdzając, które są atrakcyjne, skuteczne w pozyskiwaniu danych w badaniach i monitoringu losów, motywują do kontaktu z uczelnią.

Ja już się zarejestrowałem i serdecznie zachęcam do tego wszystkich zainteresowanych!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wrocław