Apple

Na stację już tylko po hot doga. Za paliwo zapłacisz z poziomu CarPlay

PK
Patryk Koncewicz
13

Wraz z iOS 16 ukaże się nowa wersja CarPlay, która może przynieść przydatną funkcję. Za paliwo zapłacimy z poziomu dotykowego ekranu.

CarPlay nie jest w Polsce szalenie popularnym rozwiązaniem, jednak w USA – jeśli wierzyć Apple – jest w niego wyposażonych aż 98% samochodów, a dla 79% użytkowników jest kluczową funkcjonalnością, na którą zwracają uwagę podczas zakupu auta. Nie dziwne więc zatem, że Apple chce rozwijać tę technologię o kolejne opcje, majaczące już na horyzoncie przy okazji premiery iOS 16. Oprócz ulepszonych map i podrasowanego designu, do samochodowego systemu od Apple zmierza funkcja, dzięki której użytkownicy nie będą musieli marnować czasu w kolejkach na stacjach benzynowych.

Prezes sieci Sinclair zdradza, że płatności za paliwo pojawią się już niebawem

Nowy CarPlay wniesie do aut wiele przydatnych funkcjonalności, takich jak sterowanie klimatyzacją czy sprawdzanie obrotów silnika. Jednak nie one wydaję się w tym wszystkim najciekawsze.

Źródło: Depositphotos

Jak donosi Reuters, Apple chce umożliwić użytkownikom płacenie za paliwo bezpośrednio z poziomu dotykowego ekranu. Choć firma nie zdradziła jeszcze szczegółów planu, to jeden z zewnętrznych partnerów zdradził portalowi, że wprowadzi to rozwiązanie w przeciągu nadchodzących miesięcy. Mowa o sieci stacji paliw Sinclair, która posiada w Stanach Zjednoczonych już 1600 placówek.

„Jesteśmy podekscytowani pomysłem, aby konsumenci mogli nawigować do stacji Sinclair i kupować paliwo z ekranu nawigacji pojazdu” – Jack Barger, starszy wiceprezes ds. marketingu firmy

Apple CarPlay musiałby posiadać synchronizację z systemem płatniczym stacji paliwowej, a sama transakcja będzie pewnie dokonywana za pomocą Apple Pay. Podobne rozwiązanie wprowadził już jakiś czas temu Orlen, o czym szerzej możecie przeczytać pod tym adresem.

Stock image from Depositphotos 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news