Polska

Na rynek wkracza kantor internetowy Grupy Raiffeisen: Rkantor.com

Maciej Sikorski
Na rynek wkracza kantor internetowy Grupy Raiffeisen: Rkantor.com
25

Niedawno pisałem o ekspansji kantoru internetowego Cinkciarz.pl - firma zamierza robić interesy także w USA, a pomóc ma w tym m.in. współpraca z Chicago Bulls. Na tym biznesie nie kończą się doniesienia z branży wymiany walut w Sieci - swój kantor internetowy uruchamia także Raiffeisen Solutions - s...

Niedawno pisałem o ekspansji kantoru internetowego Cinkciarz.pl - firma zamierza robić interesy także w USA, a pomóc ma w tym m.in. współpraca z Chicago Bulls. Na tym biznesie nie kończą się doniesienia z branży wymiany walut w Sieci - swój kantor internetowy uruchamia także Raiffeisen Solutions - spółka z Grupy Raiffeisen Bank Polska. Poznajcie Rkantor.com.

Kantory internetowe zyskały w Polsce sporą popularność, podejrzewam, że część z Was korzysta(ła) z ich usług lub przynajmniej interesowała się tematem, bo wymiany czy transferu walut dokonują miliony Polaków. Przybywa firm na tym rynku, a jedną z nich jest Rkantor.com. Ma się ona wyróżniać tym, że jest bankowym kantorem internetowym, ale jednocześnie osobnym podmiotem. Zachowano w nim standardy bezpieczeństwa właściwe dla banków, co ma zagwarantować klientom np. ochronę danych osobowych i przede wszystkim wysoką jakość usługi.

Rkantor.com zapewnia wymianę on-line 5 walut (PLN, EUR, USD, CHF, i GBP) oraz 10 par walutowych (PLN/EUR, PLN/USD, PLN/CHF, PLN/GBP, EUR/USD, EUR/CHF, EUR/GBP, USD/CHF, USD/GBP oraz CHF/GBP), co oznacza, że waluty można wymieniać bezpośrednio, bez przewalutowania na PLN. Przewidziano dwa sposoby wymiany walut. Pierwszy to po prostu zakup waluty po kursie, który zawsze wyświetlany jest na stronie kantoru. Drugi ma charakter giełdy walutowej – klienci serwisu sami między sobą określają cenę zakupu i sprzedaży. Transakcje zawierane są po kursie, z opcją „chcę sam określić kurs” (zlecenie z limitem ceny) oraz „po cenie nie gorszej niż" (zlecenie stop loss). Dla ułatwienia można ustawić specjalny alert SMS, który poinformuje użytkownika o osiągnięciu założonej ceny. Waluty na giełdzie walutowej można wymieniać 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Rejestracja w Rkantor.com i prowadzenie rachunku są darmowe. Klient nie płaci za przelewy krajowe w obsługiwanych w chwili obecnej walutach. Kursy można obniżyć za sprawą punktów przyznawanych po każdej transakcji. Kantor zachęca tym samym do częstego korzystania z jego usług i próbuje zatrzymać przy sobie użytkownika.

Pieniądze po realizacji transakcji walutowej można przelać na zdefiniowany w serwisie rachunek bankowy klienta lub pozostawić w wirtualnym portfelu i skorzystać z nich w terminie późniejszym.

Można też zlecić transfer pieniędzy do bankomatów Euronet (jest ich 6500). W takim przypadku klient otrzyma SMSy z numerem vouchera oraz z numerem PIN do zatwierdzenia transakcji. Dzięki temu pieniądze wypłacone zostaną bez konieczności zakładania konta i korzystania z karty.

Można również zamówić gotówkę z dostawą do domu, dzięki usłudze przekazu pocztowego. Wystarczy nadać pieniądze w serwisie Rkantor.com, a kurier InPostu dostarczy je pod wskazany adres. Za pomocą serwisu można również zlecić wpłatę i wypłatę pieniędzy w 250 oddziałach Raiffeisen Polbank. Należy w tym celu udać się do oddziału, pokazać dowód osobisty i… po prostu odebrać swoje pieniądze w walucie, którą nabyliśmy w Rkantor.com. I to bez potrzeby otwierania konta w banku.

Rkantor.com współpracuje z 10 bankami w naszym kraju (konkretne informacje znaleźć można na stronie kantoru). Przyjmuje przelewy w godzinach ich pracy, wpłata księgowana jest po kwadransie od realizacji przelewu, wypłata waluty na podany rachunek dokonywana jest po godzinie od transakcji. Warto dodać, że firma planuje otwarcie rachunków w Niemczech i w Wielkiej Brytanii - to może zainteresować emigrantów zarobkowych.

Przedstawiciele kantoru przekonują, że szeroki zakres usług to jeden z największych atutów ich biznesu. Kolejnym jest bezpieczeństwo oraz fakt, iż podmiot należy do dużej korporacji. Należy wspomnieć o możliwości korzystania z serwisu z poziomu komputera, smartfonu, tabletu. W planach są aplikacja mobilna, karta walutowa, wejście na rynek przelewów międzynarodowych.

Ja się zarejestrować? To ponoć bardzo proste:

Klient otrzymuje maila z prośbą o potwierdzenie chęci rejestracji. Następnie wysyła przelew aktywujący z własnego bankowego konta na rachunek wskazany przez Rkantor.com. To wszystko – można już korzystać z kantoru i wymieniać walutę. Taka dwustopniowa weryfikacja jest niezbędna dla bezpieczeństwa i wygody klienta, ponieważ każdy posiadacz konta w Rkantor.com może – wyłącznie na podstawie zlecenia oraz dowodu osobistego – wpłacać i wypłacać walutę w oddziałach Raiffeisen Polbank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu