Artykuły związane z opisem przedmiotów, na których pracują redaktorzy Antyweb to już pewna tradycja. Dziś przedstawię i opisze swoje zabawki, przedmio...
Sprzęt
Zasilanie zapewnia 9 komorowa bateria. Przy codziennym korzystaniu w trybie oszczędnym spokojnie wystarcza na ok. 4,5 godziny działania – przy tym zaznaczę, że bardzo o nią dbam i staram się nie pracować na baterii przy jednoczesnym wpięciu zasilacza. Stąd po 4 latach bateria wytrzymuje naprawdę długi okres czasu. 13 calowy ekran jest dla mnie prawie idealny, praca na nim nie sprawia mi żadnych problemów natomiast przy dłuższym oglądaniu filmów bądź graniu oczy się jednak męczą.
Najbardziej jestem zadowolony z jego niskiej emisji temperatury a przy tym naprawdę niskiej ilości dźwięków jaki generują wentylatory. Spokojnie mogę pracować w nocy, bez świadomości że kogoś obudzę. Dwie moje ulubione rzeczy w laptopie to gładzik i klawiatura. Miło iż nie jestem fanem gładzika i na co dzień pracuje z wpiętą myszką, to ten zastosowany w U400 jest naprawdę fajny i wygodny. Głównym powodem tego jest lekka chropowatość, która dla moich palców jest przyjemna bo nie lubię gładzików śliskich, które można spotkać w większości laptopów.
Wielki plus to klawiatura, klawisze nie stawiają dużego oporu skok jest nie wielki co bardzo mi odpowiada. Jako, że na tym sprzęcie nie da się pograć w najnowsze gry typu call of duty czy PES 2012 mam jeszcze w zapasie stacjonarkę. Jednak ostatnimi czasy mniej jej używam i nie będę skupiał się na niej.
Zaraz po laptopie moim najbliższym przyjacielem jest telefon. Jako, że żyjemy w czasach mobile w mojej ręce znalazł się
Co prawda ostatnimi czasy cierpi na mankament nie wystarczającej ilości mocy w baterii ale może to moja wina bo wykorzystuje go chyba do granic możliwości. Korzysta z tego telefonu prawie od roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Raczej nie doczekam się już aktualizacji do nowszego oprogramowania, a w zasadzie nawet tego nie oczekuje bo i tak planuje w najbliższym czasie przesiąść się na coś z systemem iOS – chciałbym popróbować system, który wszyscy chwalą.
Rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę w tym telefonie to ekran co prawda nie wyświetla 16mln kolorów i nie jest dotykowy ale za to nie męczy oczu przynajmniej moich. No i w końcu to Nokia telefon dosłownie latał kilka razy, fajtłapą nie jestem jednak ten telefon miał klika bliższych spotkań z betonem. Oczywiście wyszedł z każdego bez szwanku, nie liczę tu otarć i zadrapań, które posiada praktycznie każdy telefon. Jako że jest nie śmiertelny, będę go trzymał jeszcze przez kilka lat może na moje lata starości się przyda? Ma w końcu dużą klawiaturę ;)
Kolejną zabawką, którą zabieram w każdą podróż i wycieczkę jest aparat Canon PowerShot S5IS. Przywiozłem go cztery
Specjalistą fotografem nie jestem, zdjęcia robić lubię jednak nie nazywam siebie fotografem jak co poniektórzy po nabyciu lustrzanki. Aparat ma 8.0Mpx matrycę i robi bardzo dobre zdjęcia i w zupełności mi wystarcza do pstryknięcia kilku fotek na konferencjach, wypadach za miasto czy spacerach.
Trzy cechy, które w nim cenie najbardziej to obrotowy ekran LCD, możliwość założenia na obiektyw dodatkowych filtrów oraz jakość kręconych filmów. Duży obrotowy ekran sprawdza się świetnie, gdy chcę zrobić zdjęcia np. na koncercie a muszę podnieść ręce ponad tłum. Dzięki tej opcji widzę co fotografuję – Bomba! Dodatkowe filtry dał mi do niego mój Tato (sporadycznie daje mu się nim pobawić ;)) świetnie sprawdza się filtr antypolaryzacyjny.
Jako, że nie zawsze pamiętam o zabraniu ze sobą dysku to zawsze w portfelu noszę pendrive w postaci karty kredytowej firmy GOODRAM o pojemności
Jeszcze jeden ważny element pamięci przenośnej to mały acz bardzo sympatyczny pendrive, którego kiedyś otrzymałem od jednego z pracowników Naszej-Klasy. Pendrive w kształcie sympatycznej rybki (a raczej śledzika) jest mały bo ma tylko 2GB pamięci pojemności jednak jego wygląd jest naprawdę urzekający, niestety z czasem zaczęła mu odpadać płetwa ogonowa. Wielokrotnie byłem pytany dlaczego ryba wystaje z portu USB. Z sentymentu mam go dalej przy sobie ;)
Oprogramowanie:
Większość programów będzie się pokrywało z aplikacjami w moim telefonie, w końcu smartphone to takie samo narzędzie w pracy jak i laptop tyle, że mniejsze.
Laptop:
Chrome i Firefox korzystam z dwóch przeglądarek, ciężko mi ocenić która lepsza obie są tak samo wygodne i przejrzyste dla mnie.
Nozbe odpowiada za moją produktywność długo nie mogłem się
Evernote jest genialnym narzędziem, wszystkie notatki po spotkaniach z klientami czy z szefem tworzę właśnie dzięki niemu. Opcja synchronizacji z wszystkimi urządzeniami działa świetnie, w końcu pozbyłem się ton papierowych notatek, ogromny plus to możliwość udostępniania notatek.
Pakiet Office a przede wszystkim Word oraz Excel, w pierwszym właśnie piszę ten tekst drugie służy mi do pilnowania budżetu domowego ;)
Dropbox oraz Google Drive znane dobrze wszystkim bardzo wygodne i przydatne na co dzień posługuje się
Gimp podstawowe graficzne obróbki robie właśnie w tym programie, jest darmowy i bardzo intuicyjny.
Allplayer odpowiada u mnie za odtwarzanie filmów, chyba najlepszy na rynku opcja pobierania nowych kodeków jest naprawdę przydatna, minus trzeba za to płacić.
Foobar2000 dobry, nie zawodny odtwarzacz muzyki polecam każdemu winamp się nie umywa!
Smartphone:
Wcześniej już wymienione Evernote, Nozbe, Google Drive, Dropbox oraz społecznościówki G+, Facebook, Twitter oraz 4sq.
- Jakdojadę.plświetnie przygotowana appka wiele razy pomogła mi odnaleźć drogę w obcych miastach
- Sleep As An Android – pomaga mi wstawać codziennie i dba oto bym do pracy szedł wyspany ;)
- SwiftKey X chyba najlepszy „podpowiadacz” słów korzystam i polecam!
- Listonic i Kuchnia + do robienia zakupów i znajdywania ciekawych przepisów
- TechCrunch Reader czyli klient TC na Androida często korzystam z niego w drodze do/z pracy.
- Za rozrywkę odpowiadają Cut The Rope oraz Angry Birds (wszystkie części) a także Buble Shoot.
I to by było na tyle mam nadzieję, że was nie zanudziłem. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania walcie śmiało czy to w komentarzach czy prywatnie. ;)
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu