Polska

Nowy format wystawiania ofert na Allegro - bez limitu czasu trwania

GU
Grzegorz Ułan
18

W dość niecodzienny sposób dowiedzieliśmy się o nowym formacie wystawiania ofert na Allegro. Zwykle dostajemy takie informacje na skrzynkę bądź bezpośredni kontakt. Tym razem Allegro nie chciało się samo tym pochwalić, a informacja ta dotarła do nas od jednego z użytkowników, który postanowił wziąć...

W dość niecodzienny sposób dowiedzieliśmy się o nowym formacie wystawiania ofert na Allegro. Zwykle dostajemy takie informacje na skrzynkę bądź bezpośredni kontakt. Tym razem Allegro nie chciało się samo tym pochwalić, a informacja ta dotarła do nas od jednego z użytkowników, który postanowił wziąć udział w testach.

Wysłany przez Allegro email dotarł do wszystkich użytkowników z odkrytymi adresami, co nie spodobało się naszemu Czytelnikowi.

aaa

Wracając do samej usługi, zapowiada się na całkiem przydatną opcję, zwłaszcza w tym okresie przedświątecznym. Przeszukałem w sieci już wiele opinii na ten temat, użytkownicy są jednym słowem zachwyceni.

Opcja do wyczerpania zapasów

Aukcje wznawiają się co 30 dni, pozostaje liczba sprzedaży z poprzednich okresów, dzięki czemu konkurencja która się w porę nie zorientowała, już niedługo będzie mogła interes zwijać bo ich aukcji nie będzie można znaleźć nawet z użyciem koparki.

Po wyczerpaniu ilości aukcja zależnie od tego co zaznaczysz albo się wznowi z pierwotną liczbą przedmiotów albo nie wznowi się.

allegro

allllegro2

Jak to działa? W zapowiedzi wdrożenia, na stronach Allegro, możemy przeczytać, że aukcji wystawionych w tej opcji nie będzie trzeba ręcznie wznawiać, jeśli nie sprzedadzą się wszystkie sztuki. Aukcja więc będzie zdobywać cały czas swoją reputację, dzięki czemu będzie zwiększać się jej popularność oraz liczba odwiedzin.

allegro3

Jak włączyć tę usługę? Opcja dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy Sklepu Allegro i Menedżera Sprzedaży. W zakładce transakcje oraz na tablicy informacyjnej Menadżera Sprzedaży wystarczy kliknąć w ankietę i wysłać swoje zgłoszenie. Mam nadzieję, że kolejna wiadomość od Allegro z informacją o przyjęciu Waszych zgłoszeń, będzie już z ukrytymi adresami:)

Więcej o nowym formacie przeczytacie na tej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polska