Felietony

My jednak lubimy czytać. Znany polski serwis sprzedany, trzeci raz...

Grzegorz Ułan
My jednak lubimy czytać. Znany polski serwis sprzedany, trzeci raz...
1

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o ciekawej inwestycji w polski projekt Use It Better, dziś mamy równie dobrą i interesującą nowinę. Otóż w portal książkowy lubimyczytać.pl zainwestowało Wydawnictwo ZNAK. W zasadzie historia obydwu serwisów wygląda podobnie. Obydwa powstały w 2009 roku, a pierwsz...

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o ciekawej inwestycji w polski projekt Use It Better, dziś mamy równie dobrą i interesującą nowinę. Otóż w portal książkowy lubimyczytać.pl zainwestowało Wydawnictwo ZNAK. W zasadzie historia obydwu serwisów wygląda podobnie. Obydwa powstały w 2009 roku, a pierwsze sukcesy odnotowały w 2011 roku.

Wróćmy więc na chwilę do 2011 roku. W maju tegoż roku poinformowaliśmy Was, że lubimyczytać.pl zostało kupione przez SpeedUP, by później odsprzedać go (jak się okazuje tylko w części) prywatnym inwestorom - Izabeli Sadowskiej, Annie Misztak i Bartoszowi Kosickiemu.

Na tamten czas ruch na lubimyczytać.pl kształtował się na poziomie 100 tysięcy unikalnych użytkowników, w tym ponad 30 tysiące zarejestrowanych (81 tysięcy książek dodanych i ponad 80 tysięcy recenzji).

Dziś to już prężnie działający portal. Lekko odmieniona strona, logo, aplikacje mobilne (Android, iOS), no i pokaźna liczba nowych użytkowników.

Obecnie lubimyczytać.pl odwiedza miesięcznie już przeszło 1 mln unikalnych użytkowników, którzy generują ponad 7 mln odsłon. Konta w serwisie posiada 132 tys. Internautów, którzy dotychczas napisali około 300 tys. unikalnych recenzji i opinii o książkach. To naprawdę niezły skok, a mówimy o okresie 1,5 roku.

Co do samej inwestycji, z naszych informacji wynika, iż Wydawnictwo ZNAK odkupiło od SpeedUp Investments oraz pozostałych współwłaścicieli większościowy pakiet udziałów. W praktyce wygląda to tak, iż Wydawnictwo ZNAK docelowo będzie w posiadaniu 90% udziałów, a 10% udziałów pozostanie w posiadaniu Izabeli Sadowskiej.

Oczywiście, podobnie jak rok temu, nie została ujawniona kwota tej transakcji, niemniej jednak cieszy nas ciągły rozwój tego portalu. Mamy też nadzieję, że pod skrzydłami Wydawnictwa ZNAK lubimyczytać.pl stanie się powszechnie używanym serwisem, gdzie każdy z nas będzie mógł się wypowiedzieć na temat przeczytanej książki i zachęcać tym samym pozostałych do czytania. Już dziś zapraszamy i polecamy wszystkim tym, którzy jeszcze tego nie zrobili:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

speedup