Felietony

[MWC2013] Asus PadFone Infinity - smartfon? tablet? To prawie 2 w 1

Konrad Kozłowski
[MWC2013] Asus PadFone Infinity - smartfon? tablet? To prawie 2 w 1
18

Asus właśnie zaprezentował nową wersją swojego duetu, czyli model PadFone Infinity. Są to smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali i rozdzielczością 1080p oraz 10-calowy tablet o tej samej rozdzielczości, który jest swoistą stacją dokującą dla telefonu. Czy taka idea to następny krok w rozwoju mobilne...

Asus właśnie zaprezentował nową wersją swojego duetu, czyli model PadFone Infinity. Są to smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali i rozdzielczością 1080p oraz 10-calowy tablet o tej samej rozdzielczości, który jest swoistą stacją dokującą dla telefonu. Czy taka idea to następny krok w rozwoju mobilnej technologii? Asus wydaje się naprawdę w to wierzyć.

Oprócz gigantycznej rozdzielczości na "jedynie" 5 calach, smartfon może pochwalić się 13 megapikselowy aparatem z sensorem od Sony i przesłonę f/2.0, która ma polepszy jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. Aparat wspierany będzie przez lampę LED, zaś z przodu znajdziemy kamerę do wideorozmów o rozdzielczości 2 megapikseli.

Ponadto urządzenie zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor 1.7GHz Snapdragon 600 od Quadlcomma oraz 2 gigabajty pamięci RAM. Wszystko zasilać będzie niewymienialna bateria o pojemności 2400mAh, zaś całość zamknięta została w aluminiowej obudowie z metalowymi elementami. Urządzenie wejdzie na rynek z systemem Android w wersji 4.2.

Tablet, a raczej stacja dokująca, to przede wszystkim ekran o rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli i bateria o pojemności 5000mAh. Będzie on napędzany jedynie mocą procesora smartfonu, więc niemożliwa jest jednoczesna praca na obydwu urządzeniach. Nie zabrakło jednak przedniej kamery o rozdzielczości 1 megapiksela.

Zestaw dostępny będzie w dwóch wersjach: 32 oraz 64 gigabajtów i choć nie ogłoszona została jeszcze data wejścia na rynek, to już teraz mówi się o cenie około 799 funtów.

Źródła, grafiki: The Verge, Engadget.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

asusPadfoneMWC2013