Pomysł

Mundial w twoim kalendarzu Google

Filip Żyro
32

Przed nami największe sportowe wydarzenie w tym roku. Do Brazylii przyjadą 32 piłkarskie drużyny, które będą rywalizowały o tytuł najlepszej na świecie. Ponieważ technologia stała się integralną częścią naszego życia, musimy spodziewać się, że również i ona będzie odgrywała istotną rolę podczas Mund...

Przed nami największe sportowe wydarzenie w tym roku. Do Brazylii przyjadą 32 piłkarskie drużyny, które będą rywalizowały o tytuł najlepszej na świecie. Ponieważ technologia stała się integralną częścią naszego życia, musimy spodziewać się, że również i ona będzie odgrywała istotną rolę podczas Mundialu. Warto zatem przygotować się do mistrzostw świata, jak na prawdziwego fana nowych technologii przystało.

Jak pisał wczoraj Tomek media społecznościowe przygotowują się na wielkie wydarzenie sportowego świata. Czeka nas bardzo ciekawy moment, który mógłby posłużyć jako studium przypadku na niejedną pracę naukową: Jak social media zmieniają sposób odbierania i konsumowania treści związanych z tym wydarzeniem. Bardzo możliwe, że na wspomnianych kanałach znajdziemy informacje ciekawsze/bardziej unikalne, niż w niejednym serwisie telewizyjnym i radiowym. Co więcej należy się spodziewać, że tradycyjne media całymi garściami czerpały będą właśnie z tych środków komunikacji.

Gdy już mówimy o informowaniu, to warto również znać szczegółowy plan rozpiski poszczególnych meczy, co pozwoli nam dobrze zorganizować czas, tak aby najbardziej interesujące wydarzenia nas nie ominęły. Ostatnio złapałem się na tym, że każdorazowe wyszukiwanie i sprawdzenie, kiedy rozgrywają się mecze jest rozwiązanie dość męczące. Choć zawsze pozostaje analogowy sposób, taki jak chociażby kultowy Skarb Kibica, to jednak nowe technologie otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości. Do tej pory kalendarz MŚ sprawdzałem na livescore.com, jednak w dłuższej perspektywie może to być męczące.

Jednak dzisiaj z pomocą przyszła mi wiadomość, która obiegła technologiczną cześć sieci. W bardzo prosty sposób możemy dodać wszystkie zaplanowane mecze do naszego kalendarza Google, dostęp do którego posiadają wszyscy użytkownicy z aktywnym kontem Google.

Otwieramy nasz kalendarz i w lewym panelu bocznym szukamy zakładki „Inne kalendarze”. Następnie klikamy na strzałkę znajdującą się obok, rozwijamy menu i wybieramy „Dodaj wg adresów URL”.

W oknie które się pojawi wklejamy ten adres URL:

https://www.google.com/calendar/feeds/vdmtdcektajkqjk51vvda4ni4k%40group.calendar.google.com/public/basic

Jeżeli wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem w naszym kalendarzu powinna pojawić się szczegółowa rozpiska wszystkich meczy, które rozegrane zostaną na Mundialu.

Taka mała rzeczy a cieszy. Tym bardziej, gdy przypomnimy sobie, że kalendarz Google sprzężony jest ze słuchawkami z Androidem na pokładzie, dzięki czemu do pełnej rozpiski mamy niemal na okrągło. Do tego wszystkiego można ustawić alarm na wybrane wydarzenia, co zresztą też zamierzam zrobić.

Źródło: The Next Web

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu