Off topic

Zdobądź pięć tysięcy zł i +10 do lansu!

Marcin M. Drews
Zdobądź pięć tysięcy zł i +10 do lansu!
14

Jeśli masz smykałkę rzeźbiarską lub po prostu projektujesz w 3D, warto wziąć udział w konkursie ogłoszonym właśnie przez Polską Agencję Prasową. Nagroda wysoka nie jest, za to prestiż spory. Chodzi bowiem o projekt statuetki, która ma być nagrodą w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Popularyzator Na...

Jeśli masz smykałkę rzeźbiarską lub po prostu projektujesz w 3D, warto wziąć udział w konkursie ogłoszonym właśnie przez Polską Agencję Prasową. Nagroda wysoka nie jest, za to prestiż spory. Chodzi bowiem o projekt statuetki, która ma być nagrodą w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Popularyzator Nauki.

Jak donosi PAP, nagrodę taką otrzymują naukowcy, dziennikarze (blogerzy też?), działacze organizacji pozarządowych oraz instytucje za dzielenie się wiedzą, objaśnianie świata i przybliżanie najnowszych zdobyczy nauki wszystkim - od dzieci po emerytów. Swoją drogą, po cichu liczę, że na tym polu dostrzeżone zostaną również zasługi Antywebu.

Tymczasem konkurs potrzebuje nowej, wyjątkowej statuetki, którą zaprojektować może każdy z Was!

Statuetka - nagroda w konkursie - powinna symbolizować wiedzę oraz otwartość, która cechuje popularyzatorów. Popularyzatorzy wierzą, że do prawdziwej nauki powinni mieć dostęp wszyscy, a nie tylko ludzie specjalizujący się w danej dziedzinie, np. naukowcy albo studenci. Popularyzatorzy rozumieją, że komuś, kto nigdy nie podejmie studiów na fizyce, warto tłumaczyć, jak przebiegają reakcje rozszczepienia atomu, a komuś, kto nigdy nie skończy medycyny - jak wirusy atakują DNA komórki. (...) ! (źródło)

Projekty statuetek można zgłaszać do 30 czerwca. Zgłoszenia winny zawierać:

  1. wizualizację projektu zapisaną w formacie pdf z określeniem kolorystyki, wymiarów i materiału;
  2. opis techniczny, uzasadniający wybór materiału i sposób realizacji;
  3. wycenę wykonania kompletu statuetek: osiem normalnej wielkości i pięć mniejszych (wycena powinna uwzględniać koszty techniczne i wynagrodzenie wykonawcy);
  4. opcjonalnie model statuetki wykonany z alternatywnego materiału (wymóg nieobowiązkowy).

Jak widać, zwycięzca zdobędzie nie tylko pięć tysięcy złotych, ale i będzie miał szansę zarobić na produkcji 13 statuetek. Słowem, gra jest warta świeczki, choć od pieniędzy ważniejszy jest tu prestiż! Regulamin konkursu znajdziecie tutaj, a kartę zgłoszeniową tu. Powodzenia!

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konkursnauka