Felietony

Można już przenieść filmy z Google Video do YouTube. Google: Powinniśmy zrobić to lepiej

Gniewomir Świechowski
Można już przenieść filmy z Google Video do YouTube. Google: Powinniśmy zrobić to lepiej
12

Niedawno straszyłem, że z końcem miesiąca będzie można pożegnać się z wszystkimi materiałami umieszczonymi na Google Video, a ewentualna migracja na YouTube jest skomplikowana i niewygodna. Jednak Google w odpowiedzi na skargi użytkowników, postanowiło zlikwidować deadline i zaoferować użytkownikom...

Niedawno straszyłem, że z końcem miesiąca będzie można pożegnać się z wszystkimi materiałami umieszczonymi na Google Video, a ewentualna migracja na YouTube jest skomplikowana i niewygodna. Jednak Google w odpowiedzi na skargi użytkowników, postanowiło zlikwidować deadline i zaoferować użytkownikom prostszą procedurę migracji filmów z Google Video do YouTube. Przy okazji przyznając, że wcześniejsze rozwiązanie (pobieranie wideo, bez narzędzia do migracji) było błędem: "Pracujemy każdego dnia, aby zapewnić wam wspaniałe user experience i powinniśmy zrobić to lepiej". I taką transparentną i szczerą komunikację lubię.

Jeśli macie konto na YouTube połączone z kontem Google, to na stronie statusu poza opcją pobrania wideo powinna pojawić się również opcja wgrania go na YouTube. Przeniesione z Google Video filmy można już oglądać na YouTube. Niestety, nie miałem okazji sprawdzić w jaki sposób narzędzie do migracji radzi sobie z dłuższymi materiałami wideo, gdyż załadowanie nowych filmów na Google Video jest od dawien dawna niemożliwe, a nie posiadam takich na swoim koncie. Dlatego, jeśli macie jakieś doświadczenia z migracją za pomocą nowej opcji, podzielcie się nimi w komentarzach.

Szybka reakcja Google i sposób komunikacji naprawdę może się w tym wypadku podobać, mimo moich wcześniejszych narzekań. Wciąż nie ma wielu firm, która tak ochoczo przyznają się do błędu i w ciągu kilku dni proponują gotowe rozwiązanie, zamiast znanego z PKP "przepraszamy, ale nic nie da się zrobić". :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogle Video