Motorola

Takiej wpadki dawno nie widziałem. Amazon sprzedawał smartfon, który jeszcze nie miał swojej premiery

Piotr Kurek
Takiej wpadki dawno nie widziałem. Amazon sprzedawał smartfon, który jeszcze nie miał swojej premiery
38

Motorola Moto Z4 powinna trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni lub tygodni. Dzięki uprzejmości amerykańskiego Amazonu, pierwsi użytkownicy mogą ją już testować. Szkoda, tylko, że oficjalnie nikt tego telefonu nie zaprezentował.

Motorola Moto Z3 Play zadebiutowała niemal równe 12 miesięcy temu. Jej prezentacja odbyła się w pierwszych dniach czerwca 2018 r. W tym roku firma przygotowuje Moto Z4, którego premiera powinna odbyć się na dniach. Nowy model smartfona pojawił się niespodziewanie w ofercie amerykańskiego sklepu Amazon, a czujni użytkownicy wykorzystując sytuację zdołali go zamówić. Zaskakuje fakt, że Amazon uznał ten zakup i pierwsze egzemplarze znalazły się w rękach ludzi, którzy z chęcią pokazali go w całej okazałości.

Zobacz też: Moduły, jeden aparat i minimalizm. Nie mogę doczekać się Moto Z4

Jedną z takich osób jest użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie JETFIRE007. Jako jeden z pierwszych udostępnił nagranie wideo z otwierania przesyłki, w której znajduje się Motorola Moto Z4. Smartfon, tak jak wcześniej podawaliśmy, wyposażony jest w ekran OLED o przekątnej 6,4-cala i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli oraz wcięciem na aparat 6 MP w postaci łezki. Z tytułu znajdziemy pojedynczy aparat 48 MP. Całość pracuje na układzie Snapdragon 675, 4 GB pamięci RAM, Androidzie Pie i baterii o pojemności 3600 mAh. Telefon wyposażono w tradycyjne złącze słuchawkowe, port USB C i czytnik linii papilarnych w ekranie. W pudełku znajdują się też dwa moduły — jeden służący jako dodatkowa bateria i drugi (Moto 360 Camera) pozwalający na robienie zdjęć i wideo w 360°. Moduł z baterią nie jest jednak pozbawiony wad. Na zamieszczonym powyżej wideo zobaczycie, że nie przylega on idealnie do bryły telefonu.

Motorola Moto Z4 u pierwszych użytkowników przed premierą

Ani Motorola, ani Amazon nie zabrali głosu w całej sprawie i nie udzielają żadnych komentarzy i odpowiedzi ma pytania zadawane przez zachodnie media i serwisy technologiczne. Kiedy Motorola Moto Z4 zadebiutuje i trafi do sprzedaży? Tego też nie wiemy, ale patrząc na poprzednie premiery smartfonów firmy, możemy przypuszczać, że nastąpi to w najbliższych dniach lub tygodniach — tym bardziej, że sklepy mają ten już ten model w magazynach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu