Smartfony

Czekacie na Moto G8? Wygląda na to, że warto - telefon zapowiada się bardzo ciekawie

PW
Paweł Winiarski
21

Wygląda na to, że już niedługo Motorola pokaże nowe smartfony z serii Moto G8. Zapowiadają się bardzo dobrze.

Serwis XDA Developers dotarł do informacji dotyczących następcy Moto G7, czyli...Moto G8. Nie wiadomo jeszcze czy chodzi o Moto G8 czy możE Moto G8 Plus, ustalono jednak, że w fazie prototypu jest aktualnie urządzenie z ekranem FullHD+ (2280x1080), przekątnej 6,3 cala oraz proporcjach 19:9. Sprzęt miałby napędzać procesor Snapdragon 665, co jest usprawnieniem względem modelu G7, gdzie drzemie Snap 632. Oczywiście przełoży się to na moc i prędkość działania urządzenia.

Moto G8 miałoby dostać 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci na dane, choć wspomina się również o konfiguracjach 4/128GB, 6/64GB i 6/128GB. Poza tym wsparcie dla kart microSD do 1TB, więc wielkość pamięci na dane nie miałaby tu aż tak dużego znaczenia. Będzie wsparcie 4G LTE, dualSIM oraz płatności zbliżeniowe NFC. Na chwilę obecną prototyp działa pod kontrolą Androida 9, ale jeszcze przed premierą Moto G8 otrzyma Androida 10. Bateria? 4000 mAh, czyli bardzo przyzwoicie - zobaczymy natomiast jak z dysponowaniem energią.

Aparaty Moto G8 dostanie trzy. Główny 48 Mpix ze światłem f/1.7, przy czym finalne zdjęcia miałyby otrzymać rozdzielczość 12 Mpix. Do tego szeroki kąt z matrycą 16Mpix i kątem 94 stopni oraz 5Mpx czujnik głębi. Z przodu natomiast telefon ma otrzymać aparat do selfie z matrycą 25Mpix.

Kiedy Moto G8 lub Moto G8 Plus trafiłyby na rynek? Na początku 2020 roku obok Moto G8 Play i innych smartfonów z serii, bo wygląda na to, że firma pracuje nad kilkoma urządzeniami. Myślę, że jest na co czekać. Może nikt nie promuje tych smartfonów i nie przeznacza na plakaty milionów dolarów, ale to bardzo udane smartfony w swojej półce cenowej i zdecydowanie warto brać je pod uwagę szukając nowego urządzenia dla siebie. Moto G7 jest przecież udanym smartfonem.

ps. na zdjęciu widzicie Moto G7 Power.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: