Motorola

Moto X5 jak iPhone X, Moto Z3 i nowy Moto Mod. Tak mogą wyglądać nowe Motorole

Mateusz Stach
Moto X5 jak iPhone X, Moto Z3 i nowy Moto Mod. Tak mogą wyglądać nowe Motorole
15

W sieci pojawiła się seria wpisów na temat szczegółów technicznych i wyglądu nadchodzących smartfonów Motoroli. Jeżeli informacje się potwierdzą, szykuje nam się sporo nowych słuchawek z ekranami 18:9, nowe moduły dla serii Z oraz ekran w Moto X5 uformowany jak w iPhone X.

Zacznijmy od następcy Moto X4, całkiem udanego smartfona ze średniej półki, który przywrócił na rynek kultową serię. Moto X5 ma szansę zdobyć więcej uwagi, zwłaszcza w związku ze swoim ekranem. Bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala ma zaokrąglone narożniki, rozdzielczość FHD+ i proporcje 18:9. Wygląda to jak nadążenie za obowiązującym trendem, dopóki nie zauważymy, że jego górna część została uformowana jak w iPhone X. W pasek powiadomień wcina się moduł z dwiema kamerkami. Pytanie brzmi, jak rozwiązano tu wyświetlanie androidowych powiadomień?

Moto X5 – kamerki przednie pomiędzy powiadomieniami?

Ze zdjęć można też próbować się domyślać, że Moto X5 nie będzie posiadał przycisku z czytnikiem linii papilarnych ani z przodu, ani z tyłu urządzenia. Kto wie, czy nie zastąpi go czytnik zintegrowany z ekranem. Dostępne materiały nie ujawniają wiele szczegółów więcej. Nie wiemy np. zastosowanie jakiego SoC jest w planach, chociaż patrząc na poprzednika można spodziewać się Snapdragona serii 600.

Smartfon ma natomiast wpisywać się w trend aplikowania sztucznej inteligencji, tu nazwany Moto XP. Nie powiem, jeżeli Moto X5 będzie miał wymiary zbliżone do Moto X4 (a dzięki proporcjom i odchudzonym ramkom jest to możliwe) i takie jego cechy jak np. wodoodporność, sam byłby zainteresowany jego nabyciem. Oczywiście wiele zależy od ceny, której jeszcze nie znamy.

Moto Z3 i Moto Z3 Play i nowy Moto Mod

Na początek przypomnijmy, że kształt smartfonów z serii Moto Z determinuje obietnica kompatybilności kilku ich generacji z tymi samymi modułami Moto. W tym kontekście ekrany o przekątnej 6 cali zamiast 5,5 cala mogą się zmieścić tylko dzięki zmianie proporcji i braku ramek bocznych. Detale specyfikacji wyświetlaczy nie są znane. Możliwe, że oba modele dostaną panel o rozdzielczości FHD+. Są jednak szanse na więcej pikseli oraz zaokrąglone boczne krawędzie w Moto Z3. W obu modelach może się też pojawić czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem. Nie zostały ujawnione żadne szczegóły techniczne, ale z wcześniejszych przecieków wiemy już, że Moto Z3 będzie jednym z flagowców wyposażonych w SoC Qualcomm Snapdragon 845.

Na zdjęciu Moto Z3 pojawia się też Moto Mod 5G. To akurat nie jest zaskoczenie, gdyż potwierdza informacje przedstawicieli Motoroli sprzed ponad roku. Nie zmienia to faktu, że dodanie w telefonie obsługi sieci o większej przepustowości przez doczepiany moduł wciąż brzmi fascynująco.

Droidlife zastrzega, że informacji o nowych Motorolach Moto nie udało się potwierdzić w większej liczbie źródeł. Ale jeżeli się one potwierdzą, Trzy nowe smartfony z serii X i Z prezentują się naprawdę ciekawie i mają szanse na odróżnienie się od konkurencji. Z niecierpliwością czekam na potwierdzenie i dodatkowe informacje na ich temat. Daty premiery nie zostały podane, ale można przewidywać, że nowe Moto Z pojawią się na początku drugiej połowy bieżącego roku.

Źródło: droidlife

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu