Motorola

Moto Mods są rewelacyjne. Najnowszy dodaje do smartfona Aleksę!

Albert Lewandowski
Moto Mods są rewelacyjne. Najnowszy dodaje do smartfona Aleksę!
9

Wyróżnić się spośród innych firm – oto największe zadanie stawiane przed producentami urządzeń mobilnych. Łatwo zauważyć, że wiele urządzeń z ich oferty przypomina jakieś inne, trudno znaleźć coś rzeczywiście wyróżniającego się. Wielu próbuje temu przeciwdziałać, ale w praktyce jedynie kilku się to udaje. Jednym z przykładem może być Motorola ze swoimi modułami.

Rewelacyjne Moto Mods

Sam pomysł na moduły nie jest nowy, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zdołał zyskać sporą popularność. Oprócz firmy należącej obecnie do Lenovo, również LG próbowało. W modelu G5 mieliśmy wymienną część, dzięki której mogliśmy dołożyć lepsze audio czy powiększony akumulator. Niestety sam telefon nie okazał się być oczekiwanym sukcesem, a Koreańczycy ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu. Trudno ocenić, czy rzeczywiście decyzja ta okazała się być rozsądna.

W przypadku Motoroli widać, że to ich pomysł na własne smartfony. Nie mogę odmówić niecodzienności temu rozwiązaniu i pozwala w łatwy sposób zmieniać „umiejętności specjalne” naszego telefonu. Chcesz mieć optyczny zoom? A może głośnik? Albo projektor? Czy może narzekasz na zbyt małą baterię? Ostatnio jednak wprowadzono do sprzedaży kolejny moduł, tym razem wprowadzający… asystenta głosowego.

Alexa i Moto

Produkt Amazona pojawia się w coraz to większej liczbie urządzeń. Można porozmawiać z ich Alexą już nie tylko z Echo, ale również na np. Huawei i teraz również „motkach”. Nawet niedawno zaprezentowana Moto X4 ma już ją preinstalowaną na pokładzie – sztuczna inteligencja zaczyna odgrywać coraz większą rolę w urządzeniach mobilnych.

Moto Smart Speaker oferuje dodatkowy akumulator 1530 mAh, porządny głośnik 8W i pozwala ponadto użytkownikom skorzystać z usług tej asystentki. Trzeba przyznać, że radzi sobie zadziwiająco dobrze i jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do takich pomocników, Alexa to zmieni. Niestety, jak to bywa w takich sytuacjach, nie obsługuje języka polskiego. Mam nadzieję, że szybciej niż za kilka lat, doczekamy się jej polskiej lokalizacji…

źródło: Moto przez Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu