Gry

Gratka dla fanów Mortal Kombat i ewolucja "jajecznicy". Te świetne filmy na YouTube po prostu musicie obejrzeć

PW
Paweł Winiarski
2

Mortal Kombat 11, czyli najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk zbliża się wielkimi krokami i zapowiada na świetną grę. Myślę, że to bardzo dobry moment żeby przypomnieć sobie, jak przez kilkadziesiąt lat zmieniali się poszczególni wojownicy.

Trafiłem dziś, zupełnie przypadkiem, na pewien kanał w serwisie YouTube. Nazywa się Better see this i znajdziecie na nim między innymi materiały pokazujące ewolucję bohaterów (lub antybohaterów) w grach. Skupiłem się przede wszystkim na Mortal Kombat, czyli jednej z moich ulubionych serii w historii gier. Łezka w oku, bo takim na przykład Johnnym Cage'm gram regularnie od jedynki i jego "jajecznica" to wciąż jeden z moich ulubionych ciosów.

Pamiętacie jak przerażający był Goro? Sami zobaczcie, czy udało mu się zachować ten image przez 27 lat, które dziwny stwór żyje w cyfrowym świecie.

To może tajemnicza Jade, która debiutowała w Mortal Kombat 2 w 1993 roku?

W Mortal Kombat 3 zagrywałem się Kabalem, jeszcze na klawiaturze, mając blok na przycisku TAB i robiłem typową "cebulę" wykonując praktycznie cały czas najpopularniejsze kombo zaczynające się szybkim biegiem rozkręcającym przeciwnika, który nie mógł wtedy blokować ciosów.

A tak zmieniała się śliczna i niebezpieczna Sonya Blade.

A może woleliście boga piorunów - Raidena?

Albo obleśnego Barakę?

Generalnie polecam większość materiałów na tym kanale. Nie są może jakieś specjalnie skomplikowane technicznie, bo przedstawiają po prostu konkretne postacie z konkretnych odsłon popularnych serii, jednak fajnie w ramach jednego filmu zobaczyć jak bohaterowie oraz cały cykl zmieniał się przez lata.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: