Gry

To jest wiadomość dnia. Pokemon Shield i Sword zaprezentowane

AL
Albert Lewandowski
1

Dzisiaj odbyła się prezentacja Nintento Direct, na której skupiono się wyłącznie na Pokemonach. Jakie dobre wieści dla fanów tego uniwersum przedstawiono?

Pokemon Shield i Sword - wielki debiut

Po zapowiedziach gry RPG z Pokemonami w zeszłym roku, w końcu poznaliśmy te produkcje. Po Pokemon Let's Go, które czerpało pełnymi garściami z Pokemon Go, cieszące się nadal całkiem sporą popularnością, nadszedł czas na coś bardziej dojrzałego i skierowanego do fanów. Mimo wszystko gry z cząstką Go w tytule miały być bardziej przystępne i atrakcyjne dla niewtajemniczonych w uniwersum graczy.

Naturalnie w tej nowości doczekamy się nowych Pokemonów, nowych pojedynków, nowych miast i jeszcze więcej wyzwań. Jeżeli kiedykolwiek uwielbialiście klasyczne Pokemony, to Shield na pewno przypadnie wam do gustu. Generacja 8 będzie odbywać się w nowym regonie, Galar, bazującym, przynajmniej z wyglądu na Wielkiej Brytanii. Na razie jeszcze nie znamy dokładniejszych szczegółów na jego temat, ale podobno pojawiają się idylliczne wioski, miasta oraz pokryte śniegiem góry.

Gracze będą mieć do wyboru jedną z trzech postaci na początek: Grookey, Scorbunny i Sobble. Na razie dokładnie nie wiemy, jakie będą różnice między Pokemon Shield, a Sword, choć sam rdzeń rozgrywki ma być zachowany. Jestem ciekaw, w jaki sposób twórcy będą chcieli rozróżnić między sobą te dwie produkcje. Tu na pewno do głowy przychodzi pomysł z ekskluzywnie dostępnymi Pokemonami i moim zdaniem to najbardziej wiarygodna ścieżka.

Pokemon Shield oraz Pokemon Sword mają być dostępne na konsolę Nintendo Switch pod koniec 2019 roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale sam tytuł można zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem Amazonu. Niewątpliwie będzie to hit i kolejnych świetny tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo, wydającej się być najlepszą mobilną w historii. Teraz pozostaje tylko czekać na więcej szczegółów.

źródło: iMore

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: