Samsung

Samsung przedstawia monitory dla graczy. Gra warta świeczki!

Kamil Świtalski
5

Wszyscy miłośnicy gier z pewnością wiedzą, że dobry ekran jest na wagę złota. I jeżeli planujecie w najbliższym czasie wyposażyć się w urządzenie z wyższej półki, rzućcie okiem na najnowszą propozycję od Samsunga!

Żyjemy w czasach, w których gry wideo stały się... naprawdę istotne. To już nie tylko rozrywka dla dzieci i młodzieży. W e-sporcie leżą duże pieniądze, a w Korei Południowej już niebawem zacznie obowiązywać nowe prawo w świetle którego za "oszustwa" będzie można dostać wysoką karę grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Dlatego też firmy technologiczne starają się tworzyć urządzenia o profilu "dla graczy". Mamy już odpowiednie fotele, myszki, klawiatury -- o gamingowych PC nawet nie będę wspominał. A już niebawem na rynku zadebiutują dwa nowe modele monitorów Samsunga, które stworzone zostały z myślą o graczach.

Monitory CHG90 i CHG70

Oba monitory są nie tylko zakrzywione, ale też niezwykle szerokie. Ich twórcy postawili na współczynnik proporcji 32:9 i rozdzielczość rzędu podwójnego full HD (3440x1800). Model CHG90 dostępny jest w rozmiarze 49", zaś CHG70 w wariantach 27" lub 32". Dzięki temu ekrany są w stanie pomieścić jeszcze więcej treści, a to przekłada się na podwyższony komfort zabawy, bez konieczności kombinacji. Warto także mieć na uwadze, że oferują one odświeżanie o częstotliwości 144Hz oraz reakcję na poziomie 1 ms (MPRT). Oba modele zbudowane są w oparciu o nowoczesną technologię kropek kwantowych firmy Samsung, udostępnioną w nowych telewizorach QLED. Tak o najnowszych modelach wypowiada się Seog-gi Kim, Executive Vice President, Enterprise Business w Samsung Electronics:

Gracze szukają rozwiązań, które pozwolą im na jak najlepszy odbiór gier komputerowych. Nasze nowe monitory dostarczają spektakularnych wrażeń wizualnych i realistyczną prezentację treści. Monitory QLED są bramą do przyszłości gamingu zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i amatorów. Jesteśmy pewni, że innowacyjne funkcje w naszych urządzeniach wniosą nową jakość do świata gier.

Trzeba im przyznać, że nowe modele prezentują się fantastycznie. Nie da się jednak ukryć, że to już sprzęt dla najbardziej zaangażowanych / profesjonalnych graczy.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungmonitorMonitoryhdr