12

Monetto.pl ruszyło i nie zawodzi.

Trzecie zapowiedziany (dużo wcześnie) serwis typu social lending czyli Monetto.pl właśnie został uruchomiony. Mam więc (na razie) na rynku trzech poważnych graczy. Kokos i Finansowo skupiają się na mniejszych kwotach. Finansowo stawia na społeczność, kokos chyba na szybkość transakcji (chociaż w fianansowo również błyskawicznie można wystawić aukcję na pożyczkę). Porównanie tych trzech serwisów z mojego […]Trzecie zapowiedziany (dużo wcześnie) serwis typu social lending czyli Monetto.pl właśnie został uruchomiony. Mam więc (na razie) na rynku trzech poważnych graczy. Kokos i Finansowo skupiają się na mniejszych kwotach. Finansowo stawia na społeczność, kokos chyba na szybkość transakcji (chociaż w fianansowo również błyskawicznie można wystawić aukcję na pożyczkę).

Porównanie tych trzech serwisów z mojego punktu widzenia już przedstawiałem na blogu.

Według ankiety którą kiedyś uruchomiłem wynika, że to właśnie model pożyczek w internecie prezentowany przez monetto ma największe szanse na przyjęcie się w naszym kraju. Jednak czy późny start nie zaszkodzi serwisowi ?.

Finansowo i Kokos powoli zaczynają zapełniać się aukcjami a suma pożyczonych pieniędzy systematycznie rośnie. To co odróżnia monetto od tych dwóch serwisów to przede wszystkim możliwość pożyczenia większej kwoty pieniędzy i bardzo rozbudowany system zabezpieczeń.

Monetto nie zawiodło mnie jeśli chodzi o moje wyobrażenie tego serwisu, przede wszystkim widać, że serwis jest zrobiony profesjonalnie i jest bardzo dopracowany jeśli chodzi o warstwę komunikacji z użytkownikiem (takie szczegóły jak pokazanie oprocentowania banków na tle możliwego oprocentowania z monetto, przejrzyste tabele pokazujące jak kalkulowana jest rata pożyczki itp.).

To czego chyba jeszcze nie ma a co na pewno wpłynie na pozycje monetto w stosunku do konkurencji to umowa i i integracja z nasza-klasa. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty tej umowy jeszcze nie wiadomo.