Felietony

[Ważna Aktualizacja] Monetto na Allegro - domena i nie tylko!

Grzegorz Marczak
[Ważna Aktualizacja] Monetto na Allegro - domena i nie tylko!
41

Tak oto ostatecznie kończy żywot jeden z pierwszych serwisów social lending. Agonia zaczęła się w połowie 2009 roku, kiedy serwis ten wstrzymał rejestrację użytkowników. Potem 28 lutego ostatecznie zakończył swoją działalność a teraz domena wraz z publicznymi danymi z serwisu jest na sprzedaż na All...

Tak oto ostatecznie kończy żywot jeden z pierwszych serwisów social lending. Agonia zaczęła się w połowie 2009 roku, kiedy serwis ten wstrzymał rejestrację użytkowników. Potem 28 lutego ostatecznie zakończył swoją działalność a teraz domena wraz z publicznymi danymi z serwisu jest na sprzedaż na Allegro.

O ile sprzedawanie domeny jest dla mnie oczywiste o tyle nie bardzo rozumiem czym w przypadku tego serwisu są dane publiczne i dlaczego są sprzedawane? Nie wiem jaką mogą mięć wartość i nie specjalnie sobie wyobrażam do czego mogą być przydatne.

Wracając na chwilę do samej sprzedaży - trzeba przyznać, że na razie wojny o domenę nie ma. Ostatnia wylicytowana kwota to 102 PLN do końca aukcji pozostało 2 dni i nie wygląda na to aby sytuacja miała się bardzo dynamicznie zmieniać - choć nie znam się na zakupach domen i może faktycznie decydujące jest ostatnie 5 minut.

Wszystkim, którzy chcieliby prześledzić losy Monetto od samego powstania serwisu, poprzez pierwsze informacje o problemach do momentu ostatecznego zamknięcia portalu polecam poniższą serię artykułów jaka ukazała się na ten temat na Antyweb:

1. Monetto.pl ruszyło i nie zawodzi.
2. Co słychać w polskich serwisach z pożyczkami?
3. Co się z (w) tym Monetto dzieje?
4. Monetto będzie miało nowego szefa!
5. Czy IIF zajmie się na poważnie Monetto?
6. Monetto – rejestracja wstrzymana, brak ofert. To już chyba koniec?
7. Monetto vs IIF
8. Monetto – akt ostatni. Obszerny komentarz Łukasza Banacha
9. Monetto.pl tylko do 28 lutego

Za info o aukcji (przesłane za pomocą mam newsa) dziękuję Szymonowi!

[Aktualizacja]

Napisał do mnie w sprawie domeny Monetto były szef projektu czyli Łukasz Banach:

Witaj
pisze z sentymentu bo widze ze o domenie napisałeś szczerze mowiac nawet o tym nie wiedziałem ale gwoli ścisłości Prender zarejestrował Monetto jako znak slowny (http://uprp.gov.pl/patentwebaccess/index.aspx) i wpisz "monetto" tak wiec nie jest prawda ze domena nie jest objęta znakiem towarowym. Nie chce się wgryzać w szczegóły prawne ale z mojej wiedzy wynika ze używanie tej nazwy "ot tak sobie" może wiązać się z konsekwencjami

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

monetto