Moje przemyślenia

Kinect sprzedaje się dwa razy szybciej niż iPad - nowy lider elektroniki użytkowej?

GM
Grzegorz Marczak
38

Kinect w pierwsze 10 dni osiągnął sprzedaż na poziomie 1 milion sztuk. Teraz natomiast mamy informacje o tym, że po 25 dniach sprzedaż tego urządzenia osiągnęła 2,5 miliona sztuk bijąc ponad dwukrotnie rekord iPada. Kiedy Apple w maju poinformowało osiągnięciu pierwszego miliona sprzedanych iPadó...

Kinect w pierwsze 10 dni osiągnął sprzedaż na poziomie 1 milion sztuk. Teraz natomiast mamy informacje o tym, że po 25 dniach sprzedaż tego urządzenia osiągnęła 2,5 miliona sztuk bijąc ponad dwukrotnie rekord iPada.

Kiedy Apple w maju poinformowało osiągnięciu pierwszego miliona sprzedanych iPadów w niecałe dwa miesiące od premiery wyglądało na to, że tablet ten będzie najlepiej sprzedającym się gadżetem zaliczanym do kategorii elektroniki użytkowej.

Nadszedł jednak czas na ogłoszenie nowego rekordzisty - jest nim Kinect czyli urządzenie dołączane do konsoli firmy Microsoft, dzięki któremu nasze całe ciało zamieni się w kontroler do gier. Kamera umieszczona w urządzeniu będzie rozpoznawać nasze ruchu, które potem będą interpretowane przez konsolę.

Nie da się ukryć, że rekord ten Kinect zawdzięcza w dużej mierze momentowi w którym pojawił się na rynku (tak zwany czarny piątek w stanach zrobił swoje), ale też nie można nie doceniać wpływu pozytywnego odbioru tego urządzenia przez konsumentów.

Wśród moich znajomych coraz więcej osób planuje kupić konsolę do gier tylko po to aby pobawić się Kinectem, są to ludzie którzy wcześniej nie wykazywali jakiegokolwiek zainteresowania graniem na konsolach. Doszło nawet do tego, że moja żonka która na co dzień nie dotyka się do konsoli stwierdziła, że chce mieć Kinect - i zgadnijcie jak długo protestowałem:)

Readwriteweb.com. które też napisało o rekordowej sprzedaży Kinecta zwraca uwagę na to, że Microsoft staje przed szansą wprowadzenia dzięki temu urządzeniu nowego interfejsu za pomocą którego będzie można w przyszłości sterować różnymi domowymi urządzeniami.

Nie trudno jest bowiem wyobrazić sobie, że Kinect będzie nie tylko interfejsem dla Xboxa ale zaraz też będziemy za jego pomocą obsługiwać telewizor (po co nam pilot?) potem już tylko krok od kolejnych urządzeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftAppleiPadkinect