Ciekawostki technologiczne

Ten kalendarz Moleskine powstał z myślą o mnie. Tylko ta cena!

Konrad Kozłowski
Ten kalendarz Moleskine powstał z myślą o mnie. Tylko ta cena!
14

Po krótkim romansie z Evernotem, firma Moleskine postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Choć zwolenników odręcznych notatek i wypełnianych długopisem kalendarzy nie brakuje, to połączenie tradycyjnego rozwiązania z możliwościami chmury brzmi wyśmienicie.

Co się stało z Evernote? Podejrzewam, że wśród Was wciąż znajdują się osoby korzystające z tej usługi, ale po ostatnich zmianach postanowiłem przenieść się do konkurencji. W pewnym momencie firma najwyraźniej pogubiła się i zamiast postawić na rozwój swojego głównego produktu, zainteresowała się kreowanym wokół niego "lifestylem". To właśnie dlatego w sklepie Evernote oprócz subskrypcji do notatnika online można byłokupić torby, notatniki, plecaki, kalendarze, długopisy i wiele, wiele więcej podobnych akcesoriów. W efekcie kluczowa usługa została nieco w tyle, a wprowadzenie limitu do zaledwie 2 urządzeń połączonych z kontem w ramach darmowego planu przelało czarę goryczy.

W pewnym okresie Evernote był blisko z firmą Moleskine, słynącą ze swoich notatników i kalendarzy. Partnerstwo mogło przynieść sporo korzyści - stworzono specjalną wersję notatnika z naklejkami-znacznikami, które pozwalały na automatyczne kategoryzowanie skanowanych przy użycia smartfona notatek.

Moleskine Smart Planner

Drogi Evernote i Moleskine się rozeszły, a druga z wymienionych firm postanowiła spróbować swoich sił w cyfrowym świecie. Przygotowanych zostało kilka aplikacji mających pomóc w przeniesieniu sprawdzonego, analogowego środowiska na ekrany tabletów i smartfonów, które ciągle ze sobą nosimy. Zupełnie jak notatniki i kalendarze.

Uwielbiam odręcznie planować swoje dni, wypełniając kolejne kartki kalendarza ulubionym pisadłem. Atutów Kalendarza Google nie da się jednak zastąpić - uniwersalność, synchronizacja i powiadomienia. Jak połączyć obydwa rozwiązania? Najnowszym członkiem portfolio Moleskine jest Smart Planner potrafiący synchronizować odręczne wpisy w kalendarzu z takimi usługami jak Kalendarz Google, Apple iCloud i Microsoft Outlook. Nowy produkt łączy w sobie specjalny długopis z technologią Livescribe oraz wyczuwający nacisk papier. Jeśli wprowadzimy odręcznie właściwe dane - czas i tytuł zdarzenia - to usługa nie będzie miała problemu ze skopiowaniem zapisku do cyfrowego kalendarza.

Smart Planner od Moleskine trafi do sprzedaży 12 września. Jesteście gotowi na cenę? Uwaga- 199 dolarów. Zgadza się, daje nam to ponad 800 złotych za cyfrowo-analogowy kalendarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu