Moje przemyślenia

MojeDokumenty do łatwiejszego przesyłania dużych plików - zaproszenia!

GM
Grzegorz Marczak
24

Teoretycznie jest sporo serwisów, które oferują możliwość przesłania plików przez internet. W praktyce jednak kiedy chcemy przesłać większą ilość danych to zawsze zastanawiamy się, które z dostępnych narzędzi się do tego nadaje. MojeDokumenty.pl (jeszcze w fazie beta) jest to kolejna próba usprawnie...

Teoretycznie jest sporo serwisów, które oferują możliwość przesłania plików przez internet. W praktyce jednak kiedy chcemy przesłać większą ilość danych to zawsze zastanawiamy się, które z dostępnych narzędzi się do tego nadaje. MojeDokumenty.pl (jeszcze w fazie beta) jest to kolejna próba usprawnienia procesu przesyłania dużych plików przez internet. I tym razem nie chodzi o narzędzie tworzenie kolejnego Rapidhsare czy wklejania linków do filmów, serwis celuje w profesjonalistów i firm z branż graficznych, wideo, tłumaczeń itp.

W MojeDokumenty.pl będziemy więc mogli wgrywać pliki bez ograniczeń ze względu na ich wielkość. Dodatkowo stworzona została funkcja grup. Czyli możliwość wgrania pliku, który dostępny będzie tylko dla użytkowników którzy przypisani są do dedykowanej grupy. W grupach można też wymieniać się krótkimi informacjami w formie znanych z Twittera statusów.

I to właściwie wszystkie argumenty jakie ma na swoją obronę MojeDokumenty.pl. Niestety aby powalczyć o użytkowników moim zdaniem potrzeba dużo więcej niż tylko brak limitów czy też grupy. Użytkownicy, którzy mają potrzebę przesyłania dużych ilości danych przez internet z pewnością do tej pory znaleźli bardziej lub mniej profesjonalne narzędzia by to robić. Z kolei ci którzy nie znają takich narzędzi jak Dropbox to pewnie internauci którzy bardzo sporadycznie potrzebują przesłać większy plik przez internet.

Obawiam się wiec, że grupę docelową dla MojeDokumenty będzie bardzo ciężko znaleźć a utrzymanie tego typu serwisu bez opłat wydaje się być bardzo trudne.

Jeśli chcecie przetestować serwis to zapraszam do skorzystania z zaproszeń przygotowanych dla pierwszych 30 czytelników Antyweb. Kod do rejestracji to "anty3"

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup