3

Mojageneracja zamiat generacji gadu gadu

Gagu Gadu zabrało się wreszcie za upadający serwis generacja gadu gadu. Serwis zmienił się z potworka w .. no może motyla to za dużo powiedziane ale coś lepszego. Przede wszystkim mojageneracja wygląda jak kolejny serwis „sieciowy” czyli przyjaciele, blogi, grupy itp. Użytkownik może zalogować się do mojejgeneracji dzięki numerowi i hasłu z komunikatora (to akurat […]

Gagu Gadu zabrało się wreszcie za upadający serwis generacja gadu gadu. Serwis zmienił się z potworka w .. no może motyla to za dużo powiedziane ale coś lepszego.

Przede wszystkim mojageneracja wygląda jak kolejny serwis „sieciowy” czyli przyjaciele, blogi, grupy itp. Użytkownik może zalogować się do mojejgeneracji dzięki numerowi i hasłu z komunikatora (to akurat nic nowego), będąc zalogowanym można dostać ocenę od innych użytkowników, użytkownicy mogą oceniać innych użytkowników jak i poszczególne wpisy na blogach. Mojageneracja wyposażona jest również w wiele dodatkowych aplikacji takich jak lista zadań, przypominacz, rss itp.

Z generacji gadu gadu zostały przeniesione wszystkie grupy (były one podstawą poprzedniego serwisu) i moim zdaniem jest to błąd. Grup jest za dużo, i są za mało zrozumiałe dla nowych użytkowników.

Serwis samo w sobie wygląda lepiej, ponieważ nie jestem w grupie docelowej dlatego nie będę jego użytkownikiem. Możliwe jednak iż społeczność komunikatora przyjmie go nieco cieplej niż poprzedni serwis.

Co daje GG odświeżenie generacji ? – przede wszystkim miejsce na reklamę, GG jest przez wielu znienawidzone za agresywne formy reklamowe w komunikatorze. Niestety ale nowy serwis pod tym względem nie jest inny, pierwsze co rzuca się w oczy to reklama. Pamiętając jednak, że spółka ma przynosić dochody – i nie jest to robienie serwisu dla samego faktu jest to dla mnie zrozumiała strategia.

Gagu Gadu zyskuje jeszcze jedno – jeśli nowa wersja generacji się przyjmie, będzie wreszcie możliwość stworzenia społeczności wokół najpopularniejszego polskiego komunikatora, będzie możliwość zrobienia kroku na przód w kierunku serwisów społecznościowych (które mogą być przyłączane do nowej generacji).

Oczywiście serwis mojageneracja można by skrytykować za brak innowacyjności, mało funkcjonalności itp – ja jednak z pełną krytyką wstrzymał bym się do momenty aż rozwinie on skrzydła – ponieważ wierzę, że nie jest to koniec prac. Poczynania GG trzeba bacznie obserwować ponieważ liczba użytkowników tego komunikatora powoduje, że jeśli choćby część osób zacznie korzystać z mojejgeneracji to będzie to jedne z najpopularniejszych serwisów sieciowych dla młodzieży (nie wiem ile teraz ma użytkowników ale Grono czy epulsna pewno zyskały nowego mocnego konkurenta)

Osobiście w nowym serwisie firmy gadu gadu najbardziej podobają mi się ikony umieszczone w prawym dolnym rogu :)