Polska

Mój BIK - ochrona przed wyłudzeniami kredytów dostępna już w aplikacji na Androida i iOS

Grzegorz Ułan
Mój BIK - ochrona przed wyłudzeniami kredytów dostępna już w aplikacji na Androida i iOS
23

Biuro Informacji Kredytowej BIK już od dłuższego czasu obiecywało udostępnienia aplikacji mobilnej. W końcu się udało, dostępna jest już od razu na dwie platformy mobilne - iOS i Androida.

Konto w Biurze Informacji Kredytowej umożliwia bieżący wgląd w nasze finanse, a przede wszystkim, dzięki Alertom BIK działającym w trybie 24/7, chroni przed wyłudzeniami na skradzione dane.

Alerty BIK - to naprawdę działa

Osobiście mogę potwierdzić, że Alerty BIK działają i to bardzo dobrze, niemal w czasie rzeczywistym. Wykupiłem sobie tę usługę za 24 zł na rok, to tylko 2 zł miesięcznie, a daje względne poczucie bezpieczeństwa, że nikt na nasze dane nie zaciągnie kredytu.

Powiadomienia o zaciąganiu informacji finansowej przychodzą natychmiast. Dla przykładu, z chwilą gdy aktywowałem sobie pakiet Allegro Pay dostałem od razu alert, że Allegro sprawdzało mnie w BIK-u, podobnie rzecz się ma przed każdym telefonem z banku z propozycją kredytu.

Alerty BIK to nie jedyna usługa, którą można aktywować na swoim koncie. Można też wykupić Pakiet BIK za 99 zł rocznie, obejmujący oprócz Alertów BIK 6-krotne generowanie Raportów BIK czy wskaźnika BIK, a za dodatkowe 29 zł rocznie możemy otrzymywać na bieżąco informacje o sytuacji finansowej naszych kontrahentów.

Mój BIK - aplikacja mobilna na Androida i iOS

Do tej pory alerty z wykupionych usług w Biurze Informacji Kredytowych przychodziły SMS-em lub/i na adres e-mail, w zależności od zdefiniowanych parametrów na koncie. Od teraz możliwe to będzie w jednym miejscu z poziomu aplikacji mobilnej.

Dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK:

Uruchomiliśmy aplikację Mój BIK, ponieważ chcemy być z naszą ofertą jeszcze bliżej klientów. Coraz więcej osób chce mieć informacje szybko, „tu i teraz”. Aplikacja Mój BIK odpowiada na tę potrzebę.  Wystarczy sięgnąć po swój smartfon, by niezależnie od tego, gdzie się jest, kontrolować swoje finanse. Myślę, że aplikacja Mój BIK jest przydatna dla wszystkich osób, które już spłacają swoje kredyty i pożyczki, a jest to 15 milionów Polaków. Oprócz tego nasza aplikacja pomaga chronić się przed wyłudzeniami – tym powinni być zainteresowani wszyscy dorośli Polacy.

Dodatkowo, w każdym z wykupionych pakietów możemy korzystać z trzech przydatnych usług - BIK Protect, czyli narzędzia do sprawdzania smartfona pod kątem bezpieczeństwa. Ponadto w aplikacji mobilnej znajdziemy też usługę zastrzegania dokumentu tożsamości w przypadku jego zagubienia lub kradzieży oraz zastrzeżenia kredytowego, czyli natywnego zablokowania zaciągania kredytów na swoje dane we wszystkich instytucjach finansowych.

Uruchamiając aplikację mobilną możemy założyć nowe konto na BIK lub jeśli już je posiadamy, powiązać je z naszym urządzeniem mobilnym. Niestety, w takim przypadku będziemy mogli korzystać tylko z już wykupionego pakietu, a nowe pakiety aktywować w aplikacji po wygaśnięciu dotychczasowego, wykupionego wcześniej na portalu BIK. Ewentualnie możemy skontaktować się z BIK w celu aktywowania oferty mobilnej.

W aplikacji możemy ustawić logowanie PIN-em, bez potrzeby każdorazowego podawania hasła czy wybranych cyfr z numeru PESEL lub aktywować logowanie biometryczne.

Aplikację mobilna Mój BIK na iOS można pobrać już ze sklepu App Store, a na urządzenia z Androidem na pokładzie z Google Play.

Źródło: BIK.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu