Świat

Moikrewni.pl - cukierkowa genealogia

Grzegorz Marczak
Moikrewni.pl - cukierkowa genealogia
9

Coraz więcej zagranicznych serwisów wkracza odważnie do Polski licząc na powiększenie swojego zasięgu, które może być obkupione dość niskimi kosztami. Sebastian z web 2.0 bardzo słusznie zauważył, że tendencja ta może się nasilać i w pewnym momencie stać się problemem dla Polskich startupów....


Coraz więcej zagranicznych serwisów wkracza odważnie do Polski licząc na powiększenie swojego zasięgu, które może być obkupione dość niskimi kosztami.

Sebastian z web 2.0 bardzo słusznie zauważył, że tendencja ta może się nasilać i w pewnym momencie stać się problemem dla Polskich startupów.

Kolejnym spolszczonym serwisem, który zawitał do naszego kraju są moikrewni.pl - w skrócie jest to serwis gdzie możemy zbudować własne drzewo genealogiczne, napisać własną biografię i to w zasadzie wszystko.


To chyba nie są moi krewni

W przypadku moichkrewnych polskie startupy chyba nie mają się czego obawiać, wprawdzie interfejs użytkownika zrobiony jest dość zgrabnie i drzewo genealogiczne tworzy się dość prosto to jednak nie ma w tym serwisie właściwie nic więcej.

Podczas moich krótkich testów z serwisem:

  • Nie otrzymałem hasła do serwisu (ale można pobawić się bez tego)
  • Kilka razy zobaczyłem komunikat z niemieckim błędem
  • Dwa razy aplikacja sie zawiesiła
  • Przeczytałem, że serwis prosi mnie o zrozumienie (nie powiedział czego)
  • Zamiast logowania mogłem się zameldować
  • Zapomniałem stworzyć taty dla mojego taty i miałem problem z połączeniem brata taty z moją rodziną

Innym elementem, który naprawdę mi przeszkadza jest "cukierkowa" oprawa serwisu - możliwe, że grupą docelową tego miejsca są bardzo młodzi ludzie - zastanawiam się jednak czy będą oni zainteresowani tworzeniem drzew genealogicznych swojej rodziny?

Podsumowując moichkrewnych, mogę z pewną nieśmiałością stwierdzić, że jeśli ktoś w Polsce chciałby zrobić serwis o podobnej tematyce to niemieccy krewni nie będą dla niego dużą przeszkodą

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu