Mobile

Mocne zakończenie roku w wykonaniu Huawei

Redakcja Antyweb
Mocne zakończenie roku w wykonaniu Huawei
9

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań, także dokonań w branży high-tech. Na jakie oceny może liczyć w tym roku producent z Chin? Spodziewajcie się go w czołówkach zestawień. Producenci standardowo wypuszczają co roku kilka propozycji nowych smartfonów i phabletów. Huawei w tym sezonie wprowadzi...

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań, także dokonań w branży high-tech. Na jakie oceny może liczyć w tym roku producent z Chin? Spodziewajcie się go w czołówkach zestawień.

Producenci standardowo wypuszczają co roku kilka propozycji nowych smartfonów i phabletów. Huawei w tym sezonie wprowadziło na rynek pięć nowości. Każda z nich miała swoje mocne strony i przykuwające uwagę elementy. Już coraz mniej użytkowników kojarzy Huawei jedynie z systemami teleinformatycznymi i popularnymi mobilnymi modemami. Z roku na rok chiński gigant zajmuje coraz ważniejsze miejsce na polskim rynku nowoczesnych smartfonów.

Na szczególną uwagę zasługuje tu cała seria Ascend. O Ascend P7 pisaliśmy zresztą niedawno i trzeba przyznać, że ten model zbiera dużo pochlebnych recenzji. Firma coraz odważniej eksperymentuje zarówno z parametrami, jak i designem, oferując telefony zaskakujące dla tych, którzy wcześniej stawiali na inne marki. Zresztą nie tylko wygląd tych gadżetów zasługuje na dobrą notę. Rozsądny stosunek jakości wykonania do ceny, to wabik dla nowych użytkowników lub tych, którzy chcą wymienić model na nowszy.

Rozglądając się za nowościami, nie pomińcie ostatniej propozycji tego producenta. Phablet Ascend Mate7 zadebiutował w Polsce w ubiegłym miesiącu i jest dla Huawei udanym zamknięciem portfolio na 2014 r.

Najlepsze zostawmy na koniec?

Pewnie taką właśnie strategię przyjął koncern, planując sukcesywne rozszerzanie swojej oferty produktowej w tym roku. W Ascend Mate7 można wskazać wiele bardzo mocnych punktów.

Ten superszybki, wydajny smartfon cechuje znakomite wykończenie i design, który z telefonu czyni nie tylko solidny, lecz także atrakcyjny wizualnie gadżet.

Imponuje 6-calowy ekran FHD LTPS, który daje duży komfort i wygodę użytkowania. W stosunku do przedniej części obudowy, wyświetlacz zajmuje aż 83% powierzchni – w tej kategorii to rekord. Przy wymiarach 157x81x7,9 mm, plusem jest utrzymanie stosunkowo niskiej wagi telefonu - 185 g.

8-rdzeniowy procesor i mocna bateria 4100mAh – tu liczby mówią same za siebie

Telefon ma wbudowane trzy systemy zarządzania energią: normalny, inteligentny i ultra-oszczędny, co pozwala na wydłużenie czasu pracy smartfona do dwóch dni porównując z innymi urządzeniami w tej kategorii. Interesująca jest również opcja automatycznego sterowania aplikacjami. Ascend Mate7 przetwarzając dane aktywuje taką liczbę procesorów, jaka jest niezbędna do działania (przy okazji pozbywając się śmieciowych apek). Jeśli jakaś aplikacja wymaga większego zaangażowania systemu, wtedy on sam się uruchamia. Takie rozwiązanie również zwiększa wydajność sprzętu nawet do 50%. A wydajność na pewno będzie w cenie, biorąc pod uwagę dużą liczbę aplikacji i internet LTE nawet do 300Mbps. Trzeba też wspomnieć, że Huawei przygotowało sprzęt pod najnowszy system operacyjny Android Lollipop, którego aktualizację producent zapowiada na 2015 r.

Ascend Mate7 stawia na komfort. Smartfon wyposażony został w technologię single touch oraz innowacyjny czytnik linii papilarnych 3D, który umożliwia zapisanie nawet 5 odcisków (nie w chmurze, tylko w chipsecie) i segregację poziomu poufności danych. Technologia single touch to innowacyjne rozwiązanie, które odblokowuje ekran za pomocą lekkiego dotknięcia. Nie jest już konieczne wpisywanie kodów czy kilkukrotne (często bezskuteczne…) przesuwanie palcem po ekranie.

Telefon oferuje intuicyjny, wygodny interfejs oraz system przystosowany do korzystania w rękawiczkach lub podczas jazdy samochodem. Dzięki lekko zaokrąglonej tylnej części, smartfon świetnie obsługuje się jedną ręką (spora w tym zasługa dobrego wyważenia, które po sześciu calach zapewnia komfort na wysokim poziomie). Atrakcyjna obudowa została stworzona w 95% z wysokiej jakości metalu, a tylna część to jeden płat stopu aluminium – plastikowe elementy zostały ograniczone do minimum. Metalowe wykończenie daje lekki, nowoczesny efekt. Obudowa nie jest przytłaczająca – przednia krawędź ma tylko 2,9 mm. Interesujący jest również cienki, polerowany pasek okalający telefon, który efektownie kontrastuje z całością.

Ascend Mate7 ma wbudowane dwa aparaty – przednią kamerę z matrycą 5MP i główny aparat o matrycy 13 MP, przystosowane m.in. do robienia panoramicznego selfie. System mega szybkiego robienia serii zdjęć (1,2 sekundy) pozwala na precyzyjne uchwycenie dynamicznych obiektów. Ascend Mate7 zapewnia także niezwykle wyrazisty obraz dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu 1500:1, nawet przy słabszym oświetleniu. To już zasługa sensora czwartej generacji BSI.

Śmiały, nowoczesny design w połączeniu z wydajnością i mocą? Huawei na koniec roku przygotowało bardzo dobrą propozycję. Ascend Mate7 może zasłużenie okazać się czarnym koniem tegorocznych zestawień interesujących nowości na rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu