9

Mobilny szał trwa tym razem IIF zainwestował w spółkę tworzącą gry

Rafał Styczeń na stronie IIF napisał, że uważnie dobierają swoje inwestycje (nie wiem czemu ale od razu mi się skojarzyło, że jest to nawiązanie do klapy z Monetto). Poinformowali jednocześnie, że po roku poszukiwań zainwestowali w sektor gier a dokładnie w firmę Future Reality Games. Miałem przyjemność obejrzeć prezentację tej firmy podczas jednego z Pitch […]

Rafał Styczeń na stronie IIF napisał, że uważnie dobierają swoje inwestycje (nie wiem czemu ale od razu mi się skojarzyło, że jest to nawiązanie do klapy z Monetto). Poinformowali jednocześnie, że po roku poszukiwań zainwestowali w sektor gier a dokładnie w firmę Future Reality Games. Miałem przyjemność obejrzeć prezentację tej firmy podczas jednego z Pitch Rally i przyznam, że mam mieszane wrażenia. To znaczy z jednej strony pomysł na pierwszą grę był dość ciekawy ale ciągle zastanawia mnie czy naprawdę realny, ludzie biegający z telefonami i bawiący się w strzelaninę? :)

Chodzi o opisywaną już wcześniej na Antyweb grę The ShootAR:

Na ekranie telefonu prezentowany jest obraz otoczenia rejestrowanego przez wbudowaną w smartfon kamerę, na który nakładane są obiekty generowane przez grę, takie jak aktualnie wykorzystywana broń, czujnik ruchu czy wskaźniki dostępnej amunicji. Już wkrótce możliwość odbywania potyczek w terenie i ostrzeliwania znajomych nie będzie zatem zarezerwowana tylko dla miłośników paintballa. Co istotne starcia mogą odbywać się nawet w centrach miast.

Inna sprawa to, że tego typu spółek, które tworzą małe studio developerskie zajmujące się aplikacjami mobilny jest teraz bardzo dużo i ciągle przybywa nowych (nie wspominając o agencjach interaktywnych, które bardzo mocno skupiają się na tym obszarze). Z ostatnich spotkań mam przynajmniej kilka wizytówek do tego typu firm i jak wspomniałem słychać o coraz nowszych zespołach pojawiających się na rynku.

Inwestycja IIF w tego typu biznes jest oczywiście zrozumiałą, każdy liczy na to że prężnie działający zespół jest w stanie trafić z jedną ze swoich aplikacji w gusta użytkowników no i do tego będą jeszcze zlecenia komercyjne od zewnętrznych firm jako zabezpieczenie dla płynności firmy. Właściwie można powiedzieć, że większość inwestorów ma takie spółki w portfelu. Nie mówiąc już o inicjatywach typu Beast Fund gdzie mobile jest głównym celem inwestowania.

Jeśli chodzi o kwotę i udziały to IIF nie chciał mi zdradzić takich informacji, trzeba będzie więc poczekać na aktualizację KRS (no chyba, że powstanie nowa firma) :).