Moje przemyślenia

Mobilne fakturowanie na iPhona od InFakt - przydatne?

GM
Grzegorz Marczak
25

Firma InFakt jest producentem webowej aplikacji do księgowości i fakturowania sprzedawanej w modelu SaaS. Według danych ze strony Infakt obecnie z rozwiązania tego korzysta ok 80 tysięcy firm (jak na Polskę to bardzo ładny wynik - choć z drugiej strony nie ma żadnej możliwości weryfikacji takiej in...

Firma InFakt jest producentem webowej aplikacji do księgowości i fakturowania sprzedawanej w modelu SaaS. Według danych ze strony Infakt obecnie z rozwiązania tego korzysta ok 80 tysięcy firm (jak na Polskę to bardzo ładny wynik - choć z drugiej strony nie ma żadnej możliwości weryfikacji takiej informacji). W każdym razie InFakt zaoferował ostatnio swoim klientom darmowe rozwiązanie do mobilnego fakturowania.

Aplikacja na iPhona zapewnia użytkownikom wystawianie faktur i przesłanie ich za pomocą e-maila do kontrahenta, przeglądanie i szybkie wyszukiwanie wystawionych faktur VAT, bieżące monitorowanie wysokości podatku pozostałego do zapłacenia w danym miesiącu, dodawanie i usuwania klientów oraz edycję profilu itp.

Bardzo ciekawy jestem skąd pomysł na mobilne narzędzie do fakturowania? Będziemy wystawiali faktury podczas jazdy pociągiem albo na wakacjach? Szczerze mówiąc prowadząc działalność gospodarczą już od kilku lat nigdy nie miałem takich potrzeb, choć zdarzało już mi się wystawiać faktury w greckiej kawiarence internetowej z tragicznie działającym internet. No ale nie jestem i nigdy nie byłem "mobilnym sprzedawcom" więc możliwe, że nie dostrzega potrzeb, które mają inni.

Argumentem bardziej przemawiający do mnie jest natomiast mobilny dostęp do raportów i zestawień związanych z sprzedażą - ktoś kto ma dział sprzedaży może w ten sposób szybko podejrzeć co się dzieje - no ale to jednak trochę szukanie korzyści na siłę :) Można by się też pewnie zastanawiać czy startowanie z produktem na iPhona to dobra decyzja i czy nie warto zacząć od na przykład Androida?

Myślę jednak, że tego typu dodatków nie ma co na chwilę obecną racjonalnie oceniać. Powstają dlatego aby pokazać, że się umie, aby zaznaczyć swoją obecność czy też zaproponować użytkownikom coś czego na razie nie ma konkurencja.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileInFakt