Konsole

Nie mogę się już doczekać nowego Nintendo Switch. Przenośne granie nabierze sensu

Kamil Świtalski
Nie mogę się już doczekać nowego Nintendo Switch. Przenośne granie nabierze sensu
0

Nasilają się plotki na temat nowego, bardziej poręcznego, wariantu konsoli Nintendo Switch. Kolejna dawka informacji na temat konsoli pochodzi z japońskiej gazety Nikkei.

Plotki o nowych wariantach konsoli Nintendo Switch przybierają na sile. To nie jest pierwszy raz, kiedy sieć obiegają wieści na temat nowych wersji hybrydowej konsoli Nintendo. Pierwszy raz jakiś konkretów doczekaliśmy się pod koniec marca, kiedy informacjami na ich temat podzieliło się The Wall Street Journal (zobacz: Tego lata mamy doczekać się dwóch nowych konsol od Nintendo). Teraz doczekaliśmy się nieco więcej szczegółów. Japońska gazeta Nikkei w swoim raporcie zdradza nieco szczegółów na temat nowej wersji konsoli. Przyznam, że ta podoba mi się nawet bardziej!

Nowe warianty konsoli Nintendo: mniejszy Switch, który też podłączymy do telewizora

Lwia część konsol Ninny prędzej czy później doczekała się nowych, nieco zmienionych, wariantów. W sumie wyjątkiem potwierdzającym regułę są sprzęty, które okazały się finansową klapą. Dlatego informacje o nowej wersji nie powinny nikogo dziwić: pytanie brzmi co takiego będzie nam on w stanie zaoferować?

Informacje z Nikkei sugerują, że nowy Switch będzie mniejszy i lepiej przystosowany do przenośnej zabawy. Tym razem projektanci mieliby poświęcić dużo więcej uwagi jego mobilności, przy okazji jednak nie ograniczać funkcjonalności związanej z podłączaniem do telewizora — co przeczy wcześniejszym doniesieniom. Jeżeli, podobnie jak ja, macie dość ogromnego ekranu konsoli i przenośnie wybieracie jednak 3DSa, Vitę czy inne niehybrydowe handheldy, to prawdopodobnie ustawicie się ze mną w kolejce w dniu premiery.

Niestety — Nikkei informuje też na temat daty premiery urządzenia, która uległa zmianie. Zamiast lata, jak wcześniej zapowiadano, sprzęt miałby trafić na rynek dopiero jesienią. Lepsze to, niż nic — na horyzoncie i tak nie widzę póki co żadnych godnych uwagi gier, które by mnie interesowały...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu