Mobile

Milion kart zarejestrowanych w Apple Pay, nowy MeMO Pad od ASUS-a i Galaxy Note 10.1 (2015)

Tomasz Popielarczyk
2

Wystarczyły 72 godziny, żeby użytkownicy zarejestrowali w usłudze Apple Pay milion kart płatniczych. Usługa najwyraźniej była dokładnie tym, czego oczekiwano. Co ciekawe, swoje nadzieje pokłada w niej Jack Ma, kierujący chińskim koncernem Alibaba. Tymczasem nieopodal Chin swoją premierę miał nowy ta...

Wystarczyły 72 godziny, żeby użytkownicy zarejestrowali w usłudze Apple Pay milion kart płatniczych. Usługa najwyraźniej była dokładnie tym, czego oczekiwano. Co ciekawe, swoje nadzieje pokłada w niej Jack Ma, kierujący chińskim koncernem Alibaba. Tymczasem nieopodal Chin swoją premierę miał nowy tablet ASUS-a dla klientów z mniej zasobnymi portfelami.

Milion kart w Apple Pay

apple-pay-photos-walt-1934

O sukcesie nowej usługi donosi oczywiście sam CEO firmy, Tim Cook. Apple Pay w ciągu 72 godzin od uruchomienia dysponuje już ponad milionem kart płatniczych. Warto dodać, że podanie informacji z karty debetowej lub kredytowej jest to podstawowym warunkiem, który należy spełnić, chcąc korzystać z serwisu. Cook jednocześnie zaznaczył, że jest to pierwszy wielki krok Apple'a na tym rynku, a więc siłą rzeczy w przyszłości możemy się spodziewać kolejnych. Usługa przykuła uwagę Jacka Ma z Alibaby. Chiński koncern ma swoją platform płatności o nazwie AliPay i podobno chciałby nawiązać na tym polu współpracę z firmą z Cupertino.

Nowy MeMO Pad

memo-pad-10-me103k

Portfolio ASUS-a budżetowymi tabletami stoi. Dołącza do nich kolejny. Wyposażony w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 px MeMO Pad ME103K pracuje pod kontrolą Snapdragona S4 z czterema rdzeniami 1 ,5 GHz i 1 GB RAM-u. Użytkownik otrzyma do dyspozycji 8 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat 5 Mpix. Nie zabraknie też podstawowych modułów łączności: WiFi, Bluetooth i GPS. Nad wszystkim ma czuwać Android 4.4 KitKat. Cena? Za oceanem 200 dol. U nas pewnie nieco drożej.

Facebook dla Androida z lepszym udostępnianiem zdjęć

photosfeatured2

Facebook zaktualizował swojego oficjalnego klienta dla Androida. W najnowszej wersji skupiono się na udostępnianiu wielu zdjęć w pojedynczym poście. Nowy moduł pozwala użytkownikowi na wygodne zaznaczenie wielu plików znajdujących się w pamięci urządzenia, a następnie wyświetla je w taki sposób, by możliwy był łatwy podgląd. Użytkownik może dodać opis do każdego zdjęcia, a także zmienić ich kolejność. Po opublikowaniu pojawią się w strumieniu znajomych jako estetyczna mozaika.

Informacje o tabletach Galaxy Note 10.1 (2015) wyciekły na stronie Samsunga

Schermafbeelding-2014-10-27-om-23.42.23

Samsung już pracuje nad przyszłoroczną edycją tabletów Galaxy Note 10.1 (2015). Na razie pojawiła się zaledwie wzmianka na ich temat na stronie producenta. Nie wiadomo zatem czego możemy się spodziewać oraz, co najważniejsze, kiedy zadebiutują nowe urządzenia. Z pewnością jednak nie będą należały do najsłabszych oraz zostaną wyposażone w rysiki. Niewykluczone, że podobnie jak w serii Galaxy Tab S, zobaczymy tu ekranu Super AMOLED.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu