Świat

Google kupuje Digg.com, po co ?

Grzegorz Marczak
Google kupuje Digg.com, po co ?
10

Techcrunch twierdzi, że Google od kilku tygodni prowadzi intensywne negocjacje mające na celu zakup serwisu Digg.com. Podobno też podpisany już został list intencyjny a same negocjacje są w finałowej fazie. Źródła techcrunch podają, że Digg zostanie sprzedany za 200 milionów dolarów. Gdyby okazało s...

Techcrunch twierdzi, że Google od kilku tygodni prowadzi intensywne negocjacje mające na celu zakup serwisu Digg.com. Podobno też podpisany już został list intencyjny a same negocjacje są w finałowej fazie. Źródła techcrunch podają, że Digg zostanie sprzedany za 200 milionów dolarów. Gdyby okazało się to prawdą z pewnością ci którzy do tej pory zainwestowali w Digg.com (łącznie około 11 milionów dolarów) będą mieli powody do zadowolenia.

Pierwsze plotki o zakupie digg.com przez google lub microsoft pojawiły się już w marcu ale wtedy CEO Digg Jay Adelson wyjaśnił na blogu, że są to tylko plotki. Warto przypomnieć, że Digg utrzymuje się z 3 letniej umowy reklamowej, jaką ma z Microsoftem (który też interesował się przejęciem serwisu) – możliwe jest więc, że Microsoft będzie chciał włączyć się do walki o digg,.com ?

Bardzo ciekawy jestem, po co Google kupuje Digga? Osobiście wątpię aby przejęcie to miało jakikolwiek związane z dotychczasowymi serwisami Google. Nie wyobrażam sobie aby google chciał integrować Digga z swoimi serwisami. Sam aspekt społecznościowy również może być ciężko wykorzystać. Prawdopodobnie, Google kupuje Digg.com dlatego, że może i żeby nie zrobił tego nikt inny (przy okazji wymierzając malutki kuksaniec w nos microsoftu).

Czy plotka ta okaże się prawdziwa przekonamy się w przeciągu najbliższych paru tygodniu bo wtedy to powinny zakończyć się negocjacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglediggMicrosoftDigg.com