Świat

Vimeo banuje nagrania pochodzące z gier komputerowych

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Vimeo banuje nagrania pochodzące z gier komputerowych
9

Twórcy Vimeo postanowili zabronić dodawania do serwisu filmików ilustrujących pochodzące z gier komputerowych wyczyny swoich użytkowników. Wszystkie obecnie dodawane filmy tego typu będą usuwane, a te wcześniej dodane zostaną oznaczone jako "do usunięcia" i znikną po 1 sierpnia. Jak przeczytać moż...

Twórcy Vimeo postanowili zabronić dodawania do serwisu filmików ilustrujących pochodzące z gier komputerowych wyczyny swoich użytkowników. Wszystkie obecnie dodawane filmy tego typu będą usuwane, a te wcześniej dodane zostaną oznaczone jako "do usunięcia" i znikną po 1 sierpnia. Jak przeczytać można na oficjalnym blogu serwisu, władze uważają, że tego typu treści nie są przejawem działalności twórczej, którą promować ma Vimeo oraz zgromadzone w nim filmy.

Zaostrzenie polityki serwisu ma również na celu poprawienie szybkości konwersji dodawanych plików, która ostatnio miała się wyraźnie pogorszyć. Sam wrzucałem ostatnio na Vimeo plik trwający godzinę i 6 minut, ale nie zaobserwowałem jakiegoś wielkiego opóźnienia. Miejmy nadzieje, że w przyszłości władze Vimeo nie zdecydują się na kolejne ograniczenia w stosunku do tematyki dodawanych plików, gdyż obecnie jest to jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) serwisów pod względem jakości otrzymywanego po konwersji pliku, co zresztą jest bardzo ważne, dla niektórych videocasterów.

Poza wspomnianymi videocastami, Vimeo jest również świetnym miejscem dla twórców kina niezależnego. Brak ograniczeń długości filmów (jedynym ograniczeniem jest wielkość pliku, która maksymalnie wynieść może 500 MB) oraz lepsza niż na DailyMotion obsługa rozdzielczości HD sprawiają, że w katalogu serwisu znaleźć można dużo ciekawych filmów.

Źródło wiadomości: CenterNetworks

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu