Felietony

Mikrotransakcje w Mortal Kombat X? To może być najbrutalniejsze fatality w historii serii

Paweł Winiarski
Mikrotransakcje w Mortal Kombat X? To może być najbrutalniejsze fatality w historii serii
7

Podczas rozmowy z serwisem IGN, Biran Goodman z Netherrealm Studios zapytany o mikrotransakcje w nadchodzącym Mortal Kombat X odpowiedział, że twórcy nie są jeszcze gotowi na rozmowy na ten temat. Jeszcze. To najbardziej zastanawia - chyba wszyscy spodziewaliśmy się klarownego stanowiska, że w Mo...

Podczas rozmowy z serwisem IGN, Biran Goodman z Netherrealm Studios zapytany o mikrotransakcje w nadchodzącym Mortal Kombat X odpowiedział, że twórcy nie są jeszcze gotowi na rozmowy na ten temat.

Jeszcze. To najbardziej zastanawia - chyba wszyscy spodziewaliśmy się klarownego stanowiska, że w Mortal Kombat X mikrotransakcji nie będzie. Wygląda jednak na to, że będą, a twórcy i wydawca nie znaleźli jeszcze odpowiednich słów, by ogłosić graczom tę niewesołą wiadomość.

Nie mam problemu z wewnętrznymi płatnościami jeśli dotyczą gier opartych na modelu F2P. Kiedy jednak pojawiają się w dużych grach, za które płacimy konkretne pieniądze, traktuję je jak raka toczące branżę gier. Często mówi się, że to rozwiązanie ułatwiające odblokowanie zawartości osobom, które nie mają czasu spędzać przy grze długich godzin. W praktyce wygląda to jednak tak, że samodzielne złapanie nowych strojów, broni czy postaci trwa tak długo, że ludzie zwyczajnie rezygnują. A czas potrzebny na odblokowanie twórcy ustawiają tak, by zniechęcić do samodzielnego zbierania wewnętrznej waluty, a zachęcić do wydania prawdziwych pieniędzy.

Mam szczerą nadzieję, że to po prostu przejęzyczenie lub zła konstrukcja wypowiedzi i mikrotransakcje w Mortal Kombat się jednak nie pojawią. Pamiętajmy, że do premiery gry zostały już tylko dwa miesiące, więc nawet na oficjalne zapowiadanie tak istotnych i jednocześnie kontrowersyjnych rzeczy jest już zwyczajnie za późno.

A co jeśli wewnętrzne zakupy w Mortal Kombat X nie będą służyć tylko i wyłącznie do odblokowywania nowych strojów, ale dadzą faktyczną przewagę osobom chcącym wydać dodatkowe pieniądze? Gracze tego nie zaakceptują i nawet tak duża nazwa jak Mortal Kombat nie pomoże. Byłoby mi naprawdę przykro, bo dziesiątka zapowiada się świetnie, a Netherrealm Studios ostatnio odsłoną pokazało, że restart serii był fantastycznym pomysłem.

W jednym z naszych niedawnych materiałów wideo, o mikrotransakcjach wspominał Grzesiek.

grafika: 1,2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu