Android

Mikołajkowy prezent od SoundCloud: odświeżone aplikacje dla Androida i iOSa już są!

Kamil Mizera
Mikołajkowy prezent od SoundCloud: odświeżone aplikacje dla Androida i iOSa już są!
0

Dwa dni temu na łamach Antyweb.pl pisałem o odremontowanej wersji serwisu SoundCloud, z nowym designem i poprawionymi funkcjami. Na konferencji Le Web CEO SoundCloud zapowiedział również, że już na dniach pojawią się odświeżone wersje aplikacji mobilnych na Androida i iOSa. Słowa dotrzymał. Od dz...

Dwa dni temu na łamach Antyweb.pl pisałem o odremontowanej wersji serwisu SoundCloud, z nowym designem i poprawionymi funkcjami. Na konferencji Le Web CEO SoundCloud zapowiedział również, że już na dniach pojawią się odświeżone wersje aplikacji mobilnych na Androida i iOSa. Słowa dotrzymał.

Od dzisiaj można pobrać najnowsza wersję SoundCloud na system Apple i Google. Co się zmieniło? Właściwie to nie aż tak dużo, przynajmniej nie w kwestii wizualnej. Bez wątpienia dopasowano aplikacje do nowego działania serwisu, w którym wyeksponowano osobisty stream oraz wyszukiwanie nowych brzmień. I w aplikacji mobilnej, po uruchomieniu, od razu przechodzimy do naszego streamu, który wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Możemy również przełączać się między utworami po prostu przesuwając palcem po ekranie, między kartami z kolejnymi kawałkami.

To co jednak najważniejsze, to poprawiono wyszukiwanie, na wzór serwisu webowego, dzięki czemu można przeszukiwać bazę muzyczną w szybszy i łatwiejszy sposób, choć nie wprowadzono wszystkich filtrów, które mamy w wersji webowej. Dodatkowo poprawiono udostępniania muzyki via Facebook oraz, w momencie, gdy repostujemy dany kawałek, ten pojawia się w naszym streamie. Bez większych zmian pozostał edytor nagrywanie dźwięku.

To, co rzuciło mi się jednak najbardziej w oczy, to fakt, że nowy SoundCloud dużo lepiej radzi sobie ze streamowaniem muzyki i działa generalnie płynniej i stabilniej. Od uruchomienia danego utworu do momentu, aż ze słuchawek popłyną dźwięki mija dosłownie ułamek sekundy, a ciągły stream nie wpływa jakość szczególnie na płynności działania samej aplikacji.

Choć może nie ma większych, rewolucyjnych zmian w nowej wersji aplikacji, to jednak twórcy postarali się, aby usprawnić jej działanie i bardziej zintegrować z webowym serwisem. Wszystko działa, tak jak powinno. Wygląda na to, że gdy Alexander Ljung mówił, że przyszłością SoundCloud jest mobile, to nie rzucał słów na wiatr. Czekam jednak na nieco głębsze zmiany w interfejsie oraz jeszcze lepszy moduł wyszukiwania.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroidiOSsoundcloud