Ebook

Mikołaj się spisał - nowy BookRage w wersji audio!

Marcin M. Drews
Mikołaj się spisał - nowy BookRage w wersji audio!
8

Tego jeszcze nie było, więc najwyższy czas to zmienić. BookRage po raz pierwszy zaoferuje pakiet audiobooków. Święty Mikołaj się spisał, więc bierzcie i słuchajcie wszyscy! Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, startuje z kolejną...

Tego jeszcze nie było, więc najwyższy czas to zmienić. BookRage po raz pierwszy zaoferuje pakiet audiobooków. Święty Mikołaj się spisał, więc bierzcie i słuchajcie wszyscy!

Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, startuje z kolejną akcją, w ramach której otrzymamy tym razem możliwość kupienia w wersji audio tytułów, które już na stałe weszły do kanonu literatury.

W ramach pierwszej edycji Audio BookRage dostaniemy:

Bernard Cornwell "Azincourt. Pieśń łuków" – historia batalii, która wywołała w całej Europie falę poruszenia, a która została połączona z losami zdolnego łucznika Nicholasa Hooka, banity szukającego odkupienia. Pisarz prowadzi czytelnika przez pełną dramatów akcję podpartą rzetelną wiedzą historyczną, w której nie zabraknie nawet ciekawostek technicznych dotyczących ówczesnej broni, budowli itp. Autor w iście sienkiewiczowskim stylu kieruje młodego bohatera ku przeznaczeniu. Co znajdzie Nicholas na błotnistych polach bitwy: zagładę czy może ocalenie?

Audiobook zawiera ponad cztery godziny specjalnie dla niego skomponowanej, klimatycznej muzyki.

Mark Twain "Pamiętniki Adama i Ewy" – klasyk autorstwa Marka Twaina to pełna humoru, ponadczasowa opowieść o tym, jak mogły wyglądać początki znajomości pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną na ziemi...

Gilbert K. Chesterton "Człowiek, który był czwartkiem" – potyczki słowne, maskarada, dezinformacja oraz paradoks. Powierzchownie książka wydaje się niczym więcej jak wciągającą powieścią detektywistyczną. Jednak bardziej dociekliwy słuchacz dostrzeże w prowokującej prozie Chestertona rozważania dotykające kwestii politycznych, religijnych i filozoficznych, tak przecież charakterystycznych dla tego pisarza.

Jakub Żulczyk "Zrób mi jakąś krzywdę" – Dawid, 25-letni student prawa, spotyka uzależnioną od gier wideo piętnastolatkę, zakochuje się w niej i... postanawia ją porwać. "Zrób mi jakąś krzywdę" to łamiąca serce historia drogi, w którą zaplątani są Świadkowie Jehowy, polscy aktorzy porno, detektywi-paranoicy i nieletni anarchiści.

Książkę czyta znany raper Sokół, któremu powieść tak się spodobała, że zgodził się ją zinterpretować w wersji audio. Podczas nagrań, wraz z autorem wprowadzał on zmiany w pierwotnym tekście, dzięki czemu powieść zyskała nowy, uszyty na miarę dla Sokoła, wymiar.

Ci natomiast, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe książki.

Artur Conan Doyle "Pies Baskerville'ów" - doskonała powieść i zarazem klasyka gatunku. Genialny Sherlock Holmes w obliczu niecodziennej zagadki kryminalnej, która okazuje się jedną z najtrudniejszych jego spraw. Niezwykły przeciwnik, tajemnicza zbrodnia, zaskakujące odkrycia to tylko niektóre z przygód Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela doktora Watsona.

Dorota Masłowska "Wojna Polsko-Ruska" - wydany nakładem Lampy i Iskry Bożej w 2002 r. debiut literacki Doroty Masłowskiej, późniejszej zdobywczyni Nagrody NIKE w roku 2006 (za poemat „Paw Królowej”). „Wojna Polsko-Ruska” została sfilmowana przez Xawerego Żuławskiego, z Borysem Szycem w roli głównej, a także przetłumaczona i wydana w wielu wersjach obcojęzycznych, m. in. po angielsku, niemiecku, rosyjsku i francusku.

Janusz A. Zajdel "Paradyzja" - podróż na sztuczną planetę, w którą wyruszył Rinah, jest czymś więcej niż wyprawą gotowego na nowe wyzwania dziennikarza. Nie jest to historia prosta, gdyż i sama powieść taką nie jest. Fałszowanie praw fizyki, ludzie oszukujący totalitarny reżim za pomocą języka kojarzeniowo-aluzyjnego, będą tylko częścią utworu traktującego o systemie manipulacyjnym, do tego stopnia absurdalnym i przewrotnym, że kontrolującym życie każdego mieszkańca. Nie dziwi fakt, że ta doskonale skonstruowana powieść science-fiction znalazła się na deskach teatru i w obiektywie kamery filmowej.

Możliwości płatnicze pozostają bez zmian. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

- W serwisie funkcjonuje także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy, aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali – dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

http://bookrage.org
http://facebook.com/bookrage

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

audiobookbookrage