Konsole

Microsoft na Gamescom 2017 — relacja na żywo

Kamil Świtalski
0

Dopiero był czerwiec i na bieżąco relacjonowaliśmy wam co się działo na imprezie Microsoftu na targach E3, a już firma z Redmond otwiera kolejne święto graczy — Gamescom. Co przygotowali dla nas tym razem?

Szumne zapowiedzi

Już teraz wiemy, że możemy spodziewać się siedmiu nowych trailerów związanych z grami, które zmierzają na konsole z rodziny Xbox. Oprócz tego dowiemy się czegoś więcej na temat usprawnień, które będą czekać na gry odtworzone na Xbox One X.

Assassin's Creed: Origins

Nowa zajawka nadchodzącego Assassyna to po prostu efektowny render CGI. Starożytny Egipt wygląda na nim efektownie, twórcy dokonali wszelkich starań by było klimatycznie, ale... czy aby na pewno będzie to miejsce dla asasyńskich porachunków? Czas pokaże — na ten moment mam dość mieszane uczucia. No i zabrakło mi tutaj jakichkolwiek fragmentów z rozgrywki — szkoda. Nie ukrywam, że liczyłem na więcej.

Premiera gry na Xbox One — 27 października. W dniu premiery Xbox One X (7 listopada) dostanie wsparcie dla najnowszego sprzętu Microsoftu.

Playerunknown's Battlegrounds

Jedna z największych gier multiplayer, które mamy na horyzoncie. Jeszcze w tym roku Playerunknown's Battlegrounds dostępne będzie na komputery z Windowsem, PlayStation 4 oraz — naturalnie — Xboxa One. Wyspa na której lądujemy nie wygląda na specjalnie przyjazną — czeka nas dużo kombinowania, skradania i walki. Niestety — na ten moment nie dostaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery. Twórca podzielił się jednak, że robią co w ich mocy, aby wydania dla Xboxa i PC oferowały to samo doświadczenie.

Jurassic World Evolution

To pierwszy raz, kiedy mogliśmy zobaczyć trailer Jurassic World Evolution. Niestety — w 100% pre-renderowany, co tak naprawdę... nie dało nam żadnego obrazu gry. Wiemy, że będziemy w nim budować nasz własny park, nie zabraknie w nim dinozaurów, a gra pojawi się na konsolach w przyszłe wakacje.

Największe tytuły z rodziny Xbox będą działać lepiej na Xbox One X

Truizm — wiemy o tym nie od dziś, ani nie od wczoraj. W show Microsoftu raz jeszcze zapewniono nas o tym, że zarówno nadchodzące tytuły, jak i te które obecne są już na rynku od dłuższego czasu dostaną nieco ulepszone wersje na Xbox One X. Wszystkie, rzecz jasna, za darmo — niestety, na ten moment nie mamy żadnych konkretów ani porównań, wiemy jednak, że będziemy mogli pobrać je jeszcze przed premierą sprzętu. Pełną listę znajdziecie tutaj.

ReCore Definitive Edition

O tym, że ReCore Definitive Edition już niebawem zawita na konsole wiemy od kilku dni, dzięki przeciekom. Tym razem jednak już oficjalnie. Trailer:

Premiera już niebawem — 29.08.2017.

Stare-nowe gry dla Kinecta

Pamiętacie jeszcze o ruchowym kontrolerze Microsoftu? Pewnie nie, ale Microsoft chce abyście zdmuchnęli z niego tę grubą warstwę kurzu i serwuje nam trzy gry w nowych wersjach: Disneyland Adventures, Rush: A Disney and Pixar Adventure, Zoo Tycoon — Ultimate Animal Collection.

Forza Motorsport 7

Oczywiście nie mogło też zabraknąć nowego trailera ich kultowych wyścigów: Forza 7. Zajawka wygląda fenomenalnie, ale to... kolejny render. Premiera już 3 października.

Xbox One X

Xbox One X — t0 w związku z nową konsolą Microsoftu tak wyczekiwaliśmy na dzisiejszy wieczór. No i, rzecz jasna, nie mogło jej tutaj zabraknąć.

Usłyszeliśmy też o ekspresowej możliwości przeniesienia wszystkich treści z Xbox One i Xbox One S na najświeższą konsolkę firmy. Twórcy zrobili co w ich mocy, aby można było to zrobić możliwie jak najwygodniej — ustawienia możemy łatwo wyeksportować, zaś całą resztę plików przenieść wykorzystując sieć domową. Przełączenie zewnętrznych dysków zewnętrznych też nie sprawi żadnych problemów.

State of Decay 2

Walka o przetrwanie w świecie pełnym zombie, czyli kontynuacja State of Decay. Nowe opcje, bardziej rozbudowana mechanika, jeszcze większy świat... czyli wszystko, o czym wiemy już od wielu miesięcy. Na zaostrzenie apetytu: nowa zajawka:

World of Tanks

Nowy trailer z rozgrywką w 4K oraz nowym trybem — World of Tanks Stories.

Xbox ID — czyli gry niezależne

Od kilku lat nie ma imprezy, na której nie zobaczylibyśmy zestawu gier niezależnych, które trafią wkrótce na konsole. Miks nadchodzących w najbliższym roku tytułów dla konsol Microsoftu wygląda tak:

Sea of Thieves

Nie mogło też zabraknąć nowego trailera od nadchodzącej gry Rare — Sea of Thieves. Jestem ogromnym fanem ekipy od wielu lat — i choć sama zajawka wygląda średnio, to już teraz nie mogę się doczekać tej gry. Bo wielokrotnie udowodnili już, że znają się na tym co robią!

Shadow of War

Jeżeli nie możecie doczekać się Shadow of War, to Microsoft podrzucił nowy trailer. Premiera już 10 października:

 

Xbox One X — Project Scorpio Edition

Na koniec — trailer najnowszej wersji w specjalnej wersji Project Scorpio Edition, którą zamawiać można już teraz!

Podsumowując

Zero zaskoczeń, zero wielkich nowości i... sam wciąż nie widzę żadnego powodu, aby jesienią udać się do sklepu. Przynajmniej jako posiadacz Xboxa One S. Szkoda, po cichu liczyłem, że Microsoft jednak czymś nas zaskoczy. No cóż, nie tym razem...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: