Microsoft

Microsoft zrobił swoje Google News na Windows 10, dla wszystkich chętnych

Kamil Pieczonka
Microsoft zrobił swoje Google News na Windows 10, dla wszystkich chętnych
19

Na początku stycznia pojawił się w testowych wersjach systemu Windows 10 dodatek, który przypomina mi informacje jakie serwuje nam asystent Google w systemie Android. Wygląda na to, że niedługo ten dodatek trafi do wszystkich posiadaczy Windwos 10.

Windows News w Windows 10?

Początkowo zapowiadało się, że pasek z pogodą i informacjami będzie dostępny dopiero od jakiejś większej aktualizacji Windows 10, ale wygląda na to, że Microsoft zamierza zapewnić znacznie szerszą dostępność. Dodatek ten ma pojawić się na wszystkich systemach od wersji 1909, będzie to jest stopniowe wdrożenie, więc zanim wszyscy go dostaną minie pewnie kilka miesięcy. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób pewnie z przyjemnością z niego skorzysta. Widget na pasku zadań nie jest zbyt inwazyjny, w standardowym układzie pokazuje nam ikonkę pogody oraz aktualną temperaturę. Gdy na niego klikniemy zobaczymy jednak znacznie więcej informacji, na czele z interesującymi nas nagłówkami.

Microsoft  idzie nieco inną drogą niż Google, który dopasowuje treści do naszych zainteresowań bardziej automatycznie. W Windows 10 będziecie mogli wybrać nie tylko jakie tematy was interesują, ale również jakie media - ogólne, sportowe, giełdowe itp. Bardzo przystępnie pokazano to na poniższym wideo. Czy funkcja zyska zainteresowanie to się pewnie jeszcze okaże. Wiele będzie zależało od tego jak faktycznie będą dobierane treści i czy będą zgodne z preferencjami użytkowników. Nie ulega jednak wątpliwości, że to bardzo dobry krok ze strony Microsoftu, bo sam widget nie jest specjalnie inwazyjny, a może być przydatny.

Rozwiązanie to testowane jest od początku roku, a będzie udostępniane szerzej w ramach aktualizacji bezpieczeństwa udostępnianych w kwietniu i maju. Oczywiście jeśli nie takie rozwiązanie was nie interesuje to nie musicie go nawet aktywować. Można też zostać przy wersji minimalistycznej, czyli prognozie pogody wyświetlanej w pasku stanu. Takimi informacjami pewnie nikt z nas nie pogardzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu