Felietony

Microsoft zmienia logo po 25 latach! Jak Wam się podoba?

Kamil Mizera
Microsoft zmienia logo po 25 latach! Jak Wam się podoba?
40

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez produktów tej, dla jednych kultowej, dla innych znienawidzonej firmy, jaką jest Microsoft. Już wkrótce gigant z Redmond zaprezentuje nowy system operacyjny Windows 8, jak również mobilny Windows Phone 8 oraz własny tablet, ale nie tylko jego produkty ulega...

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez produktów tej, dla jednych kultowej, dla innych znienawidzonej firmy, jaką jest Microsoft. Już wkrótce gigant z Redmond zaprezentuje nowy system operacyjny Windows 8, jak również mobilny Windows Phone 8 oraz własny tablet, ale nie tylko jego produkty ulegają przeobrażeniu, gdyż Microsoft po raz pierwszy od 1987 roku zmienia zupełnie logo.

Przez ten cały czas istnienia Microsoftu jego logo przeobrażało się wielokrotnie, ale od 25 lat pozostawało niemal nienaruszone, nie licząc dodatkowych napisów powiązanych z nazwą. Teraz jednak, tuż przed wielką premierą, firma zdecydowała się na odświeżenie swojego znaku graficznego. A przedstawia się on w nowej wersji tak:

Postawiono na prostotę i estetykę, ale z mocnym nawiązaniem do tego, w którym kierunku firma w  tym momencie ewoluuje. Tak więc przy nazwie napisanej nowoczesną czcionką znalazły się cztery kolorowe kwadraty. Nie wiem, jak Wam, ale mi od razu skojarzyły się z nowym, kafelkowym wizerunkiem Microsoftu. Jak to opisał dyrektor działu strategii marki firmy, Jeff Hansen, nowy znak…

…sygnalizuje dziedzictwo, ale zarazem przyszłość – nowość i świeżość.

 


http://youtu.be/OzkZWvAJUr0

Cóż, bez wątpienia nowe logo wpisuje się w obecny charakter Microsoftu, a przynajmniej ma się w niego wpisywać. Mi osobiście podoba się ten prosty design i była już chyba najwyższa pora, aby doszło do jego zmiany. Ciekawe czy na kolejną zmianę przyjdzie nam czekać następne ćwierć wieku? Nowe logo można już zobaczyć na głównej stronie Microsoftu, jednak do polskiej wersji jeszcze nie trafiło.

Co myślicie o nowym logo Microsoftu?

Fota

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftlogo