Felietony

Microsoft zapowiada aktualizacje dla aplikacji Windows 8 - nareszcie!

Konrad Kozłowski
Microsoft zapowiada aktualizacje dla aplikacji Windows 8 - nareszcie!
27

Spodziewane od dłuższego czasu aktualizacje dla systemowych aplikacji Windows 8 nareszcie zostały zapowiedziane - jak czytamy na oficjalnym blogu, już jutro użytkownicy "ósemki" będą mogli pobrać uaktualnienia dla trzech aplikacji dostarczanych z systemem, a są nimi Poczta, Kalendarz i Kontakty. Jak...

Spodziewane od dłuższego czasu aktualizacje dla systemowych aplikacji Windows 8 nareszcie zostały zapowiedziane - jak czytamy na oficjalnym blogu, już jutro użytkownicy "ósemki" będą mogli pobrać uaktualnienia dla trzech aplikacji dostarczanych z systemem, a są nimi Poczta, Kalendarz i Kontakty. Jakich zmian dokonano?

Celem Microsoftu było pozwolenie użytkownikowi na wygodną pracę nie tylko na urządzeniach z dotykowymi ekranami, ale także na typowych pecetach i laptopach. Poczta doczekała się opcji pozwalającej na przejrzenie wiadomości z kilku skrzynek odbiorczych, co było do tej pory niemożliwe. Pojawiła się także funkcja umożliwiająca przeglądanie tylko nieprzeczytanych wiadomości, a także funkcja zarządzania folderami z pioziomu aplikacji. Nowością jest także możliwosć zaznaczenia wszystkich wiadomości, by je przenieść lub usunąć. Wiadomości oznaczone flagami widoczne będą nie tylko w przeznaczonym dla nich folderze, ale także pozostałych.

Aplikacja zyskała również funkcję o nazwie "Smart Suggestions" co odnosi się do sugerownych odbiorców naszej wiadomości - gdy tylko klikniemy na pole z adresem odbiorcy pojawi nam się lista sugerowanych adresatów, a sama lista będzie ulepszana każdego dnia podczas korzystania z aplikacji. Wersje robocze pozostają teraz w polu odpowiedzi na wiadomość, zamiast traktowania jako wysłanych już wiadomości, przez co maile na które nie odpowiedziliśmy figurowały na szczycie skrzynki odbiorczej.

W samym polu komponowania wiadomości również wiele zmieniono - możliwe jest teraz dodawanie, edytowanie i usuwanie linków oraz list wypunktowanych. Poprawione zostało także formatowanie wklejanego tekstu z innych aplikacji. Domyślnie, aplikacja przechowuje wiadomości z ostatnich dwóch tygodni, dlatego wraz z aktualizacją pojawi się opcja przeszukiwania wiadomości obecnych na serwerze.

Kalendarz doczekał się delikatnych zmian wizualnych - zamiast wielkich kolorowych bloków, akcenty kolorystyczne wyświetlane są tylko w formie pasków na jasnych prostokątach. Pojawił się także nowy widok - "Work week", który pozowli na wygodne przeglądanie tylko dni roboczych.

W aplikacji Kontakty dodano nową opcje nawigowania aktywowaną przez prawy przycisk myszy lub gest od górnej ramki ku dołowi. Dostępne są tam skróty do widoku głównego, naszzego profilu oraz strumienia aktywności. W tym ostatnim pojawiła się opcja filtrowania aktywności spośród sieci społecznościowych (grafika tytułowa).

Jak widać, Microsoft nie próżnuje i co rusz dostarcza nam jakichś nowości. Jestem niezmiernie ciekaw tego, co udostępnione zostanie jako następne, ponieważ takie aplikacje jak Muzyka czy Wideo również wymagają aktualiacji, jak wiele pozostałych. Wygląda jednak na to, że Microsoft jest na dobrej drodze.

Źródło: Windows Blog.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu