Felietony

Kultowa gra strategiczna pojawi się na iPhone'a i iPada!

Marcin Kamiński
Kultowa gra strategiczna pojawi się na iPhone'a i iPada!
23

Ci z Was, którzy w roku 1994 grali już w gry komputerowe, z pewnością pamiętają kilka kultowych tytułów z tamtych czasów. Jednym z nich była stategia turowa, opowiadająca o konflikcie pomiędzy ludzkością a rasą obcych. Mowa oczywiście o grze XCOM: Enemy Unknown, przy której wówczas spędzać można był...

Ci z Was, którzy w roku 1994 grali już w gry komputerowe, z pewnością pamiętają kilka kultowych tytułów z tamtych czasów. Jednym z nich była stategia turowa, opowiadająca o konflikcie pomiędzy ludzkością a rasą obcych. Mowa oczywiście o grze XCOM: Enemy Unknown, przy której wówczas spędzać można było długie godziny. Dzisiaj, w erze urządzeń mobilnych, odnowiona wersja kultowej strategii pojawi się na system iOS, a więc na iPhone'a oraz iPada.

W roku 2012 na komputery oraz konsole trafiła wznowiona edycja kultowej strategii z lat 90' - XCOM: Enemy Unknown. Po roku wszyscy miłośnicy tego tytułu będą mogli dodatkowo cieszyć się zabawą w podróży czy każdym dowolnym miejscu, a to za sprawą gry w wersji na urządzenia mobilne z zainstalowanym systemem iOS.

Jak zapewniają sami twórcy, wersja na komórki i tablety będzie przeniesieniem pełnej wersji gry, znanej z komputerów PC i konsol, ze wszystkimi możliwościami, funkcjami oraz poziomami. Całość zostanie oczywiście dopasowana do interfejsu dotykowego, co w działaniu możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie, jaka cena obowiązywać będzie w przypadku XCOM: Enemy Unknown w wersji na iOS - autorzy nie podali jej jeszcze w swoich komunikatach. Mając jednak na względzie cenę wersji konsolowej, mobilna edycja gry nie powinna kosztować więcej niż 19,99 dolarów amerykańskich. Premiera? Już w przeciągu najbliższych miesięcy, czyli latem bieżącego roku.

Plan wydania tak kultowej gry jak XCOM: Enemy Unknown na urządzenia mobilne pokazuje, że granie coraz częściej przenosi się z pecetów i konsol na komórki i tablety. Sam jestem tego doskonałym przykładem - wiele lat temu konfigurowałem komputer tylko pod wymagania najnowszych gier, teraz zaś jestem graczem bardzo okazjonalnym, dlatego zdecydowanie wolę uruchomić grę na swoim smartfonie i poświęcić jej kilka, kilkanaście minut w wolnej chwili. Na granie godzinami nie mam już czasu, dlatego trend wydawania znanych gier również na telefony i tablety bardzo mi się podoba.

Źródło: Forbes

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu